Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać.

Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy.

Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa…

Fragment?

Proszę bardzo!

Nieważne, po której stronie sceny politycznej stoicie. Nieistotne, jak bardzo się znacie na prawnych aspektach funkcjonowania państwa i najważniejszych osób. Wotum nieufności to rewelacyjnie skrojony thriller, który wrzuci Was w polityczny wir i nie wypuści z niego aż do ostatniej strony.

Przemysław Garczyński

3telnik.pl

Political fiction w formie, jaką do tej pory polski czytelnik znał raczej z literatury amerykańskiej lub skandynawskiej. Powieść wciąga, zaskakuje i uwodzi precyzją konstrukcji fabuły.

Tomasz Radochoński

Nowalijki

Historia wykreowana przez pisarza pełna jest zwrotów akcji, przesileń i zaskakujących wydarzeń, ale to ukryte, ludzkie motywacje i skrzętnie tuszowane słabostki dają siłę i koloryt tej książce.

Aneta Kruk

NaEkranie

Jakiś czas temu Remigiusz Mróz sprawił, że pokochałam kryminały. Teraz rozpalił moją miłość do political fiction. Nie mogę się doczekać kolejnej części!

Bookish Kingdom

Wartka akcja „Wotum nieufności” wraz z obiecująco otwartym zakończeniem, już każą czekać na drugi tom „W kręgach władzy”.

Jerzy Doroszkiewicz

Kurier Poranny

“Wotum nieufności” spod pióra Remigiusza Mroza to najbardziej wciągająca rozgrywka w stylu political fiction. Uwierzcie, w tej grze nie ma żadnych reguł.

Projekt: Książka

Książka bardzo ciekawa, bo pełna naprawdę interesujących faktów o polityce, gospodarce i tym, jak funkcjonuje ten świat.

Skrytka na kulturę

Jest to niezwykle ambitna i przemyślana w każdym calu fabuła, to naprawdę wciągająca gra polityczna, której uczestnicy nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć zamierzone cele.

Spojrzenie EM

Mróz znakomicie pokazuje ten taniec skomplikowanych intryg, układów, zależności, drobnych świństw i wielkich nieuczciwości.

Agnieszka Krawczyk

Zbrodnicze Siostrzyczki

War­to wspo­mnieć o ge­nial­nych wie­lo­war­stwo­wych in­try­gach, szan­ta­żach i brud­nej grze po­li­tycz­nej.

Książki na wieczór

Z bardzo trudnym tematem autor poradził sobie w mistrzowski sposób. Wielki talent, wspaniały warsztat i ogromna wiedza dają takie efekty.

Grażyna Strumiłowska

Książka Zamiast Kwiatka

Wszystkie, nawet najdrobniejsze wtrącenia, w dalszej części książki znajdują swoje wytłumaczenie i całkowicie pochłaniają uwagę czytelnika.

Nowy Akapit

Scena polityczna aż wrze, na światło dzienne wychodzą nowe intrygi, przeciwnicy polityczni skaczą sobie do gardeł.

Czytam wszędzie

W “Wotum nieufności” znajdziemy wszystko to, co cechuje powieści Mroza: wciągającą historię, wyrazistych bohaterów, słowne przepychanki, zaskakujące zwroty akcji, nieprzewidziane wydarzenia i oczywiście bombowe zakończenie, po którym pozostaje niedowierzanie i niecierpliwe oczekiwanie na kolejny tom.

Miejsce dla słów

Remigiusz Mróz świetnie pokazał jak mocnym narzędziem mogą być social media.

Rudym spojrzeniem

Remigiusz Mróz stworzył niesamowity świat sceny politycznej, który jest tak realistyczny, że naprawdę ciężko uwierzyć, że to tylko fikcja. To mówi samo za siebie.

Ukryta za kartami książek

Niewątpliwie jedna z najlepszych powieści autora.

Anna Szterleja

LubimyCzytać

Bez wątpienia to rewelacyjnie napisana powieść, z rozmysłem i zaangażowaniem, obok której nie można przejść obojętnie.

Theving Books

Jeśli ktoś czytał House of cards, to już w tym momencie doskonale wie, czego się spodziewać. W Wotum nieufności Mróz oferuje nam historię bardzo podobną, a jednocześnie, nie bójmy się tego określenia, lepszą fabularnie.

Essentia

Nie na darmo książki tego pana nazywane są majstersztykami. Na własne oczy przekonałam się, co to znaczy po mistrzowsku stworzyć fabułę.

Pokój pełen książek

Mróz, autor wydający kilka książek rocznie, któremu pisanie idzie równie lekko i jest dla niego czynnością równie naturalną, jak oddychanie – o politycznych mechanizmach pisze chyba jeszcze bardziej atrakcyjnie, niż o realiach prawniczych.

Anna Luboń

Cud Kultury

Pierwsza powieść polskiego autora, która wywowała takie wow!

Anita Boharewicz

Book Reviews

Na taką książkę czekali chyba wszyscy fani political fictionWotum nieufności Remigiusza Mroza to literatura sensacyjna na najwyższym poziomie. Świetnie przemyślana i zaskakująca – lektura, od której nie można się oderwać.

Malwina Szewczyk

Co przeczytać?

Kolejna powieść Mroza, od której nie mogłam się oderwać. Od dłuższego czasu próbuję znaleźć sekret sukcesu tego autora i, co zadziwiające, przy każdej powieści odkrywam go na nowo.

Magdalena Majcher

Przegląd Czytelniczy

Nieoczekiwane zwroty akcji, wciągająca fabuła, budowanie napięcia, różnorodność postaci – cechy charakteryzujące twórczość Mroza – nie pozwalają się od powieści oderwać.

Z życia anestezjologa in spe

Uwielbiam styl autora, który zachęca mnie do zagłębienia się w powieść; wyrazistych bohaterów, o których nie mogę zapomnieć; przemycanie rzeczywistości i mieszanie jej z fikcją.

Recenzje z pazurem

Nowa powieść mistrza polskiego kryminału. (…) Akcja nie zwalniała ani na chwilę, nie ma czasu na złapanie oddechu.

Czytam wszędzie

Michael Dobbs ma się czego obawiać. Brudne zagrywki i korupcja na samych szczytach władzy. Francis Urquhart czułby się jak ryba w wodzie.

Krzysztof Borzęcki

Czytalski

„Wotum nieufności” w pełni zasługuje na miano polskiego „House of Cards”.

Łukasz Kotkowski

Spider's Web

Wotum nieufności to coś nowego, świeżego, ale bardzo ciekawego na polskim rynku.

Recenzje Kiti

Podobało mi się także bardzo dobrze ukazane odniesienia do naszej prawdziwej polityki, jednak nie w sposób bezpośredni.

Moje Bestsellery

Angażująca fabuła idealnie współgra ze stanowczym rysem bezwzględnych bohaterów.

Mozaika Literacka

Ta książka to bardzo mocne uderzenie, całkowicie obnażające niedostępny świat polityków.

Wypisz – wymaluj

Mistrz, król czy, jak wypada określić w tym przypadku, prezydent polskiego kryminału stworzył dobrą i niezwykle wciągającą powieść political fiction.

Recenzje dropsa książkowego

Mróz zdradza kulisy pracy sztabów politycznych, podkreśla wagę nowych mediów i znaczenie retorycznych chwytów, które mogą zmylić przeciwnika.

Magda Kuydowicz

Zwierciadło

Political fiction w wykonaniu Mroza to kolejny strzał w dziesiątkę.

Na półce z książkami

Monumentalna powieść ze świetnie wyważonymi punktami.

tanayah czyta

Tu wszystko ma znaczenie. Każdy gest, każde słowo.

Myśli i słowa wiatrem niesione

Kolejna fenomenalna książka Mroza.

Zaczytana Marzycielka

Mróz precyzyjnie zadbał też o szczegóły: dobrze porusza się po sejmowych korytarzach, prawdziwie oddaje emocje z kampanii wyborczych, celnie szkicuje to, w jaki sposób myśli się w partiach w trakcie wyścigu o prezydencki fotel.

Marcin Fijołek

wPolityce.pl

Mróz jest dla mnie fenomenem literackim.

O książkach

Remigiusz Mróz stworzył tak realistyczną atmosferę panującą w sferze politycznej, że gdy odrywałam się od książki, traciłam rachubę i nie wiedziałam, o której kłótni przed chwilą przeczytałam, a o której usłyszałam w programie informacyjnym.

My Blueberry Life