Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.

Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

Olga Kowalska

Intrygujące morderstwo, wciągająca fabuła, rozbudowane postacie i relacje między nimi, oraz doskonałe tło historyczno-obyczajowe sprawiają, że ten retro kryminał robi doskonałe wrażenie na wymagającym czytelniku.

Ta książka jest po prostu rewelacyjna! Próżno ją wkomponować w sztywne ramy gatunkowe, bo doszukamy się tutaj wspomnianego thrillera prawniczego, kryminału, tyci powieści obyczajowej, historycznej…

3telnik.pl

Remigiusz Mróz jest osobą, która lubi intrygować, zadziwiać i wprawiać w osłupienie. Tym razem zaskoczył mnie już od pierwszych stron zupełną zmianą języka!

Kto czyta – nie pyta!

Bardzo się ta książka udała Mrozowi. Świetnie wykreowane postaci, bardzo świadomy język, trochę humoru, w odpowiednich miejscach szczypta powagi, historia w tle i opowieść rodzinna.

Nerw słowa

Książka trzyma poziomo Mrozowy, czyli jest dobrze. Polecam.

Takitutaki

Akcja jest doskonale przemyślana, a Mróz sprawnie żongluje konwencjami i gatunkami literackimi.

Stalowa Magnolia

Akcja toczy się szybko, dzieje się mnóstwo, do bohaterów można się przywiązać i trzymać za nich kciuki. Przypadł mi do gustu również ten miks gatunkowy, na jaki pozwolił sobie pisarz.

Mój świat – szelest kart

Remigiusz Mróz ma, według mnie, wyjątkowy dar przedstawiania historii Polski.

FiFraku

Pięćset stron jesteśmy w stanie przeczytać w ciągu jednego dnia, aby jak najszybciej dowiedzieć się jak to wszystko się zakończy. Nic nie jest w niej pewne, autor wiele razy daje swoim czytelnikom prztyczka w nos i pokazuje, że wszystkie nasze przypuszczenia były całkowicie mylne. Zwłaszcza jeżeli chodzi o zakończenie.

Klaudia Błaszczyk

Czytam wszędzie

W cieniu prawa jest powieścią pełną sekretów. Fabuła wciąga, a bohaterowie zapewniają moc wrażeń.

Myśli i słowa wiatrem niesione

Tło, które Remigiusz Mróz stworzył w ścianach Raisentalu, bez dwóch zdań przyciągnie oko miłośnika powieści historycznych, a kryminalne podłoże zachęci poszukiwaczy intryg i spisków do rozwikłania rodzinnej zagadki.

Mozaika Literacka

Mamy tutaj duszną atmosferę pałacową, morderstwo, pościgi, zwroty akcji, ciekawy wątek miłosny… i to co lubię w książkach tego autora najbardziej czyli dynamizm połączony z nieprzegadaniem kwestii historycznych czy prawnych.

Rafał Bielski

“W cieniu prawa” to fascynująca powieść napisana w duchu retro o rodzinnych sekretach, nienawiści, odrzuceniu.

Sza! Teraz czytam

W cieniu prawa to, moim zdaniem, na chwilę obecną najlepsza powieść Remigiusza Mroza.

Sisters92

Bywają jeszcze powieści dopracowane od początku do samego końca, doskonale utrzymane w konwencji retro, tak jak rewelacyjny kryminał historyczny Remigiusza Mroza, czyli W cieniu prawa.

Wielki Buk

W cieniu prawa pokazuje całe spectrum umiejętności pisarskich i wiedzy historycznej Remigiusza Mroza.

anjaelektra

Świetny kryminał retro z czasów zaborów utkany detalami z epoki.

Małgorzata J. Kursa

Książka zamiast kwiatka

Historia, która łączy w sobie cechy kilku gatunków literackich. Dominuje kryminał, z racji czasu wydarzeń i dbałości o szczegóły historyczne, nazywany retro.

Nowalijki

Podczas czytania na każdym kroku napotykałem się na jeszcze bardziej uwikłane intrygi.

Moje bestsellery

Najlepszy punkt startowy, dla tych, którzy chcą się przekonać czy twórczość Mroza przypadnie im do gustu. “W cieniu prawa” zawiera wszystko, co jest tak charakterystyczne w jego książkach.

Czytalski

I choć nieraz mamy wrażenie, że wiemy już wszystko (…) autor bawi się z nami, myli tropy i tym sposobem zabawa zaczyna się od początku.

Zagubiona w książkach

Mróz przenosi nas do Galicji z początku ubiegłego stulecia. Przybliża zasady panujące w dworkach bogatych rodów. Obnaża rzeczywistość wielkich majątków i przepaść między klasami społeczeństwa. Po mistrzowsku splata losy postaci, stopniowo odsłaniając powiązania i kulisy kluczowych wydarzeń.

Recenzje dropsa książkowego

Mróz świetnie skonstruował otoczkę do powieści, opierającą się na zapewne długim i wnikliwym researchu obejmującym zasady i obyczaje panujące w roku 1909.

Spojrzenie EM

W cieniu prawa przenosi czytelnika do Galicji, autor zachwyca stylem i wszechobecną intrygą, która napędza akcję.

Recenzje z pazurem

Działa na wyobraźnię. To była ciekawa wycieczka w przeszłość.

Z kubkiem kawy

Poznawanie rodzinnych tajemnic i śledzenie intryg bardzo mnie zaciekawiło i z pewnością zapoznam się także z innymi książkami Remigiusza Mroza.

Z perspektywy czytelnika

Od pewnego czasu na rynku czytelniczym panuje nowy Król Kryminału. Jest nim Remigiusz Mróz.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Lubimy Czytać

Nie wiadomo, kto jest dobry, a kto zły, kto z kim, przeciwko komu knuje. Praktycznie do ostatniej strony czytelnik tkwi w napięciu.

Książki Sardegny