Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu.

Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy.

Odcięto mu opuszki palców, wybito wszystkie zęby, a w ustach umieszczono syryjską monetę. Czy Bestia z Giewontu powróciła? A może to któryś z uchodźców jest winny? Rozpoczyna się nagonka medialna, a wraz z nią śledztwo prowadzone przez Dominikę Wadryś-Hansen.

Tymczasem Wiktor Forst wsiąka coraz bardziej w więzienny świat, zupełnie nieświadomy tego, że na wolności jest ktoś, kto liczy na jego ratunek…

 

„Rewelacyjna lektura. Chciałbym w tym zagrać”.
Borys Szyc

 

„Trawers jest nie tylko świetną lekturową rozrywką dla fanów prozy gatunkowej, ale również powieścią, która zmusza do refleksji, kim jako Europejczycy jesteśmy i być chcemy”.
Robert Ostaszewski
dziennikarz „Gazety Wyborczej” i „Polityki”

Mróz to najgłośniejsze nazwisko polskiego kryminału ostatnich lat.

empik kultura

Pochłonęłam “Trawers” w dwa wieczory, a potem długo nie mogłam spać. (…) Musicie to przeczytać!

Przegląd Czytelniczy

Mróz w brawurowym stylu zakończył swoją trylogię.

Agnieszka Krawczyk

Zbrodnicze Siostrzyczki

Ta powieść to nie tylko świetnie skonstruowany, do ostatnich stron trzymający w napięciu kryminał. To również obraz polskiego społeczeństwa pokazujący, jak łatwo nami manipulować. Obraz bezlitosny i prawdziwy.

Małgorzata Kursa

Książka Zamiast Kwiatka

Warto, bo król polskiego kryminału może być tylko jeden.

Moje Bestsellery

Remigiusz Mróz nie bez powodu uchodzi za mistrza kryminalnego suspensu i zawrotnej akcji, w Trawersie dał się jednak poznać także jako czujny obserwator społeczno-politycznego życia w Polsce.

Stalowa Magnolia

Książka trzyma w napięciu do ostatniej chwili, niesamowicie wciąga.

Recenzje Knigoholiczki

Remigiusz Mróz jest dla mnie mistrzem wyprowadzania czytelnika w pole.

Gulinka patrzy

Mróz strą­cił z tronu kró­lu­ją­cego w Pol­sce Jo Nesbø.

Książki na wieczór

Autor udowodnił, że potrafi stworzyć powieść, umiejącą unieść ważne tematy polityczne, społeczne i obyczajowe.

Recenzyjka

Jeżeli dziś pisze on tak doskonale skonstruowane książki, to za kilka lat stanie się uznanym klasykiem gatunku i to nie tylko w Polsce.

Adam Kraszewski

naTemat

Jeśli jeszcze nie czytaliście tej trylogii, to czym prędzej musicie po nią sięgnąć!

Szczęście wchłaniam z powietrzem

Nie wiem, jak autor to robi, ale czytając tę książkę, cały realny świat przestał dla mnie istnieć. Fantastyczne uczucie.

Kinga czyta

Książka podejmuje, wzorem kryminałów skandynawskich, aktualny temat społeczny: obawy przed napływem imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Dominik Kwaśnik

Book z nami

Moja ocena: 10/10.

Dobre recenzje

Remigiusz Mróz stworzył nie tylko świetny kryminał, ale i również powieść o bogatym tle społeczno-obyczajowym.

Książki ponad niebo

Ekspozycja, Przewieszenie i Trawers razem i osobno są świetnymi historiami, z dopracowaną fabułą, komentarzami dotyczącymi bieżących wydarzeń i bohaterami, których poczynania śledzi się z zapartym tchem i okazyjnymi atakami serca.

Na tropie, książkoholiczka Nadeine

Nie można się nudzić za sprawą niezłej intrygi, nieoczekiwanych zwrotów akcji i ciekawych bohaterów.

Kawa cappucino

Po lekturze całej serii góry już nie są dla mnie tym samym miejscem…

Moje książkowe ja

Remigiusz Mróz to jeden z najlepszych polskich pisarzy współczesnych.

Papuzie pióro

A zakończenie powieści uświadamia, że autor potrafi podsuwać czytelnikowi tropy pod nos – ale tak, by ten nie rozpoznał ich jako tropy. (…) Brawo, panie Mróz!

Ewa Dąbrowska

Portal Kryminalny

Nie ma przesady w nazywaniu Remigiusza Mroza mistrzem polskiego kryminału.

Spojrzenie EM

Najnowsza powieść Remigiusza Mroza zaskoczy fanów „Ekspozycji” i „Przewieszenia”. Autor podejmuje w niej tematykę tolerancji, łącząc wartką akcję z celną diagnozą społeczną. Zapowiada się wielkie wydarzenie – „Trawers” już przed premierą wdarł się przebojem na listy bestsellerów!

Publio.pl

Finalnie Trawers to genialne zakończenie trylogii.

Przyczajony Hasacz

To, co nam tym razem zaserwował Remigiusz Mróz na 576 stronach swojej powieści, to już ostateczna walka wymiaru sprawiedliwości z fanatycznym, numizmatycznym mordercą.

3telnik.pl

Koniecznie musicie sięgnąć po najnowszą powieść Remigiusza Mroza.

tanayah czyta

Trawersie, obok świetnie poprowadzonego wątku śledztwa w sprawie Bestii z Giewontu, pojawia się również motyw o wyraźnym charakterze publicystycznym. (…) Takie wątki udowadniają, że nawet w prozie gatunkowej, jaką jest kryminał (z zasady o lżejszym kalibrze) można i warto przemycić głębsze treści.

Nowalijki

Akcja ostatniego tomu trylogii pędzi z niezwykłą prędkością. Autor nie pozwala czytelnikom zaczerpnąć tchu.

Recenzje z pazurem

Nowoczesność i pewna finezja wykonania każą sądzić, że cykl ten zahacza o prekursorstwo w pisaniu powieści, czym autor tylko potwierdza wykreowany przez siebie styl.

Mozaika Literacka

Remigiusz Mróz po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem kryminalnego pióra.

Recenzje Dropsa Książkowego

Wciąga tak, że wywieszasz na drzwiach tabliczkę “nie przeszkadzać”, wyłączasz dźwięk w telefonie, a na Facebooku zostawiasz po sobie jedynie głuchą ciszę. Nie ma cię dla nikogo.

Myśli i słowa wiatrem niesione

Remigusz Mróz. Polska odpowiedź na globalne ocieplenie.

Taki tu taki

Remigiusz Mróz jest genialnym dilerem emocji. Sprzedaje towar najwyższej klasy. Czysty. Gwarantujący zarówno rozrywkę, jak i przemyślenia.

Wypisz – wymaluj

Trzecia część trylogii o komisarzu Wiktorze Froście powala precyzją myśli, aktualnością poruszanych tematów i konstrukcją – idealną na potrzeby filmu, który podobno ma powstać. Remigiusz Mróz w wielkiej formie.

Jerzy Doroszkiewicz

W książce jest chyba wszystko czego poszukuje czytelnik w dobrym kryminale, główny bohater, który nie jest nieskazitelny, zawrotne tempo akcji, aktualny wątek polityczno-społeczny, układ w administracji państwowej.

Małe ADHD

Remigiusz Mróz potrafi sprawić, że czytelnicy przywiązują się do bohaterów, umiejętnie dozuje emocje i utrzymuje odpowiednie tempo wydarzeń precyzyjnie wymyślonej fabuły.

Czytam wszędzie

Do końca nie wiadomo czego się spodziewać, a to czego się spodziewamy jest zupełnie różne od tego co przygotował autor. Czapki z głów, Panie Mróz.

Na regale u Marty Mrowiec

Remigiusz Mróz udowadnia, że nie tylko potrafi znakomicie bawić swojego czytelnika, ale i przekazać poprzez literaturę gatunkową głębsze treści.

Marta Matyszczak

Kawiarenka Kryminalna

Trawers to świetna lektura – jedna z tych, przez które zarwiecie noc, by jak najszybciej dowiedzieć się, jak się kończy, a potem będziecie żałować, że to już koniec.

Monika Roróg

Na Ekranie

Mróz włączył do fabuły kwestię uchodźców (…) Podszedł do tematu z wyczuciem i klasą, dając możliwość spojrzenia nań z różnych punktów widzenia.

Mój świat – szelest kart

Mróz zaskakuje po raz kolejny. Trawers to idealne zakończenie trylogii z Komisarzem Forstem. Dlaczego to już koniec? Ja chcę jeszcze!

Latające książki

Warto docenić porządny research – czy to w kwestii uchodźców właśnie, czy też uzależnień, więziennego slangu czy numizmatyki. (…) Ta drobiazgowość w detalach bardzo dobrze świadczy o jego podejściu do pisania i przekłada się po prostu na jakość.

Malwina Sławińska

LubimyCzytać

Autor zasługuje na miano mistrza polskiej literatury kryminalnej.

Adaline Bookworm

Wielopoziomowa intryga, zawrotne tempo akcji, ciekawe postacie, nieoczywisty, psychopatyczny morderca, mylne tropy, napięcie i zaskakujący finał.

Karolina Smyk

NPM Magazyn Turystyki Górskiej

Remigiusz Mróz wyważył wszystko w sposób absolutnie doskonały.

Z pasją o dobrych książkach