okladka_swit_mroz_front

Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy?

Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyjechał do stolicy, jednak znalazł się  w złym czasie i w złym miejscu. Zanim zaczął rozglądać się za pracą, praca znalazła jego i… nie miała nic wspólnego z uczciwym zarobkiem.

Wilmański wbrew swojej woli został wciągnięty w świat Banników, grupy przestępczej, która swą nazwę zawdzięcza temu, że z przeciwnikami rozprawia się tak, jak robił to słowiański demon – topiąc ich w baniach.

Ernest wspina się po gangsterskiej drabinie, nie spodziewając się, że jedna kobieta może pokrzyżować wszystkie jego plany. Ani że zjawy z przeszłości dopomną się o uwagę…

Porywa od samego początku i nie pozwala się oderwać choćby na chwilę.

The Book Hothead

Czytelnik jest co chwilę zaskakiwany niespodziewanym zwrotem akcji, tempo nie zwalnia ani na sekundę. Do ostatnich stron nie można przewidzieć jak to się skończy.

blurppp

Remigiusz Mróz świadomie tworzy mroczny obraz przedwojennych gangów, dając czytelnikowi niepowtarzalną szansę na poczucie prawdziwej adrenaliny.

Mozaika Literacka

Remigiusz Mróz stworzył wciągającą powieść, która niewątpliwie oddaje klimat Warszawy z ubiegłego wieku.

Niebieska Obwoluta

Międzywojenna Warszawa opisana przez Remigiusza Mroza to miejsce niebezpieczne, mroczne, pełne sekretów i intryg. Takie, w którym strach mieszkać, ale zarazem chciałoby się tam trafić i obserwować tętniące, kipiące wręcz życie podziemne.

3telnik.pl

Mogę spokojnie powiedzieć, że w czasie lektury przenosiłam się do innego świata.

Poczytne

Trzeba się jak zawsze przygotować na dużą dawkę emocji i nieprzewidzianych zwrotów akcji.

Z życia anestezjologa in spe

Remigiusz Mróz to jeden z tych pisarzy, u których ilość idzie w parze z jakością. Świt, który nie nadejdzie awansował do mojej prywatnej listy Top 5 autora.

Stalowa Magnolia

Trzymająca w napięciu historia przestępczych porachunków z szybką fabułą, nieoczekiwanymi zwrotami akcji, pięknymi opisami międzywojennej Warszawy i studium psychologicznym bohaterów.

Książkomaniacy

Polecam z całego serca.

Książki naszą pasją

Dzieło zaskakujące, wielowątkowe i naszpikowane emocjami. Każda strona pachniała niepewnością, wymieszaną z ogromną ciekawością tego, co się wydarzy.

Wypisz – Wymaluj

Fantastycznie oddana międzywojenna Warszawa.

Road of Fantasy

Jeśli nawet mnie, osobę uciekającą od historii w powieściach, potrafił zainteresować do tego stopnia, że zarwałam dwie noce, to mówię to z czystym sumieniem, warto przeczytać!

Na Marginesie – Subiektywnik Literacki

Cała powieść jest dopracowana od ogółu do najdrobniejszego szczegółu, a fakt, iż pochłonęłam ją jednego dnia może być idealną opinią mówiącą sama za siebie.

Marionetka Literacka

Wszystko w Świcie idealnie się łączy, zaskakuje i wstrząsa.

Recenzje Koneko

Remigiusz Mróz – niekwestionowany król polskich kryminałów.

Cudowny świat książek

Świetnie zarysowani bohaterowie, stopniowane mistrzowsko napięcie, fantastycznie osadzona w realiach epoki akcja. No i… zakończenie. Zaskakujące, jak to u Mroza. Serdecznie polecam.

Małgorzata Kursa

Książka zamiast kwiatka

Lekkość pióra, doskonały styl, płynność akcji, dynamika fabuły. Mróz świetnie odrysowuje odległą rzeczywistość, komplikuje i splata losy wykreowanych przez siebie bohaterów, a tym samym dostarcza odbiorcom książki sporej przyjemności czytania i emocji.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

LubimyCzytać

Remigiusz Mróz robi z moim umysłem dokładnie to samo co Stephen King! Pierze mózg, rozwiesza na sznurku, a kiedy ten powoli wraca do normy sądząc, że wszystko będzie dobrze – Pan Mróz wrzuca go do miksera!

Bookmoment.pl

Z każdą kolejną powieścią Remigiusza Mroza utwierdzam się w przekonaniu, ze współczesna literatura sensacyjno–kryminalna zmierza w dobrym kierunku.

Piekielna Strona Popkultury

Remigiusz Mróz po raz kolejny udowodnił swoją pisarską wszechstronność.

Mój świat – szelest kart

Niech moją rekomendacją będzie fakt przeczytania powieści w kilka godzin. Pochłonęła mnie całkowicie.

Przeczytanki

Remigiusz jak zwykle serwuje nam emocje na najwyższym poziomie. (…) Pozwólcie wciągnąć się w ten niesamowity klimat Warszawy jakiej nie znacie.

Projekt: Książka

Idealnie oddał klimat przedwojennej Warszawy, opisując ulice, gangsterskie szajki i tamtejszą rzeczywistość. Tło historyczne naprawdę mnie zachwyciło.

Kto czyta – nie pyta

Czytając ten thriller niemal wdychałam papierosowy dym, słyszałam puszczane na gramofonowych płytach utwory i czułam ziąb warszawskich zimowych ulic.

Stacja Książka

Zdecydowanie poproszę więcej takich książek!

Thieving Books

Polecam ze względu na klimat międzywojennej Warszawy, za uchwycenie atmosfery dawnych lat, za akcję gnającą na łeb na szyję i za charakternych bohaterów.

Recenzje z pazurem

Mrozowi udało się uchwycić specyfikę tego okresu, rzetelnie zbudować tło i wpleść w to całkiem niezłą historię sensacyjną.

Pod kołdrą

Autor ujął mnie nienachalnie podaną wiedzą o latach dwudziestych, kolejnym ciekawym bohaterem i sprawnie poprowadzoną fabułą.

Nowalijki

Finałowa scena sprawia, że serce niemal wyskakuje z klatki piersiowej.

Myśli i słowa wiatrem niesione

Klimat przedwojennej warszawy jest naprawdę dobrze oddany. Opisy ulic, ubrań, zachowań ludzkich, potraw i sposobów wysławiania są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Latające książki

Zapowiada się mrocznie i zapewniam, że tak też jest do samego końca historii.

Kurtyna

Remigiusz Mróz zdaje się być kopalnią pomysłów, a złoża, które w sobie zawiera, są chyba niewyczerpywalne.

tanayah czyta

Świt, który nie nadejdzie to prawdziwa gratka dla miłośników kryminału retro.

Sza! Teraz czytam

Dzięki udanemu mariażowi plastycznych opisów półświatka przedwojennej warszawy oraz języka z epoki, autorowi udało się uzyskać bardzo dobry efekt. Jeszcze nie tak dawno pisałam, jak trudno jest umiejętnie wystylizować język powieści; Mrozowi udało się to perfekcyjnie.

Czworgiem Oczu

Prawdziwa. Brutalna. Żywa. (…) Warto sięgnąć po powieść Mroza, aby przenieść się w przestępczy świat ze skorumpowaną policją Warszawy z czasów przed II wojną światową.

miastoNS.pl