Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy…

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.

Najlepszy polski pisarz powieści kryminalnych i sensacyjnych w najwyższej formie.

Grażyna Strumiłowska, www.ksiazkazamiastkwiatka.pl

Powieść-dynamit: zaczyna się podwójnym morderstwem, a potem rozwój wypadków coraz głębiej wtłacza w fotel oszołomionego czytelnika. Dręczona przez nałóg prawniczka po przejściach z determinacją odsłania drugie, trzecie i kolejne dna sprawy, w którą z jednej strony uwikłany jest wyklęty przez swoją społeczność Rom, a z drugiej stado bezwzględnych i pozbawionych skrupułów prawników. Lektura, od której trudno się oderwać.

Leszek Bugajski

Wprost

Rewizja trzyma w napięciu już od pierwszej strony.

Pasje i fascynacje mola książkowego

Mróz po raz kolejny daje dowód na to, że ma przed sobą karierę klasyka polskiego kryminału.

Ksenia Olkusz

Portal Kryminalny

Thriller prawniczy jeszcze nigdy nie był tak fascynujący!

tanayah czyta

Jestem pod wrażeniem wiedzy autora na temat kultury Romów. Przyznam szczerze, że nabrałam do nich nieco większego szacunku.

Kto czyta – nie pyta!

Każda kolejna powieść w cyklu jest lepsza od poprzedniej, a ja… aż się boję, co będzie w kolejnej!

Przegląd czytelniczy

Remigiusz Mróz jak zwykle nie zawodzi swoich czytelników.

3telnik.pl

Remigiusz Mróz tworzy wciągającą historię, zaskakuje kilkukrotnie, a zakończenie jest całkowicie nieprzewidywalne.

Tramwaj nr 4

Społeczność romska została świetnie sportretowana. Autor pokazał problem ich marginalizacji, społecznego wykluczenia i napiętnowania. Poruszył dosyć istotny i drażliwy temat, jednak zrobił to umiejętnie i w dobrym tonie.

Na regale u Marty Mrowiec

Kolorytu fabule dodaje fakt, że klientem Joanny jest Rom, do tego odrzucony ze swojej społeczności. Odrzucenie, rozumiane na wiele sposobów, jest motywem przewodnim Rewizji.

Regał Nowości

Chyłka powiedziałaby, że Remigiusz Mróz po raz kolejny ocyganił czytelnika. I jak zwykle zrobił to w perfekcyjny sposób – Rewizja to najlepsza część cyklu o prawnikach z Żelaznego&McVaya.

Stalowa Magnolia

Na 624 stronach autor zbudował historię, której nie sposób odłożyć ani na chwilę.

Find The Soul

Jestem zachwycona genialną kreacją bohaterów, szybkim tempem akcji i oryginalną fabułą, która na każdym kroku zadziwia.

Czytanie Moja Miłość

Obezwładniająca czytelnika na wszystkich poziomach i przenikliwa jak samo mroźne nazwisko autora.

Spacer wśród słów

Remigiusz Mróz po raz kolejny udowadnia, że potrafi pisać niesamowicie wciągające historie i chyba pokuszę się o stwierdzenie, że to póki co moja ulubiona część przygód prawniczego duetu.

Un café con libros

Jakim Mróz byłby prawnikiem na sali sądowej, nie wiem. Wiem za to, że udało mu się stworzyć jedną z najciekawszych postaci kobiecych w literaturze popularnej ostatnich lat.

Sukces pisany szminką

Remigiusz Mróz zdecydowanie zaskoczył fabułą (choć nie powinno to już być zaskoczeniem, gdyż ZAWSZE zaskakuje!) i sprawą, którą musieli rozwiązać bohaterowie, ale zakończeniem przeszedł samego siebie.

Spojrzenie EM

Mróz jak zwykle poza dość skomplikowaną intrygą daje nam sporą dawkę wiedzy.

Zaniczka

Mroczny thriller, który naprawdę Cię zaskoczy.

Co w książkach piszczy?

empik

Kultura romska jest dobrze opisana i powoduje chęć poszukania czegoś więcej na temat ich życia.

Świat Książkowych Recenzji

Remigiusz Mróz nie poddał się monotonii i nudzie, która często przepływa przez długie serie. Pokazał, że jest właścicielem porządnego zaplecza pomysłów i strzeże je wyjątkowo mocno.

Mozaika Literacka

Rewizja to już nie tylko pędząca w zawrotnym tempie akcja, choć twistów fabularnych tu z pewnością nie brakuje. To jednak powieść głębsza.

Życie między wierszami

Mnóstwo dobrego i czarnego huomoru, problemy alkoholizmu, rasizmu, przestępczości zorganizowanej – mamy tu wszystko.

Różany gaj słów

Tu chodzi o zawładnięcie czytelnikiem od pierwszego zdania i nie puszczenie do końca. I to się udało w stu procentach, czego najlepszym dowodem są moje czerwone od niewyspania oczy.

Blurppp

Akcja jest pełna nagłych zwrotów i trzyma w napięciu do samego końca.

Blair czyta

Remigiusz Mróz jest pisarzem, którego książki mogę kupować w ciemno.

Niebieska zakładka

Starcie upadłej prawniczki i wielką korporacją to nie wszystko. W Rewizji poruszone zostały takie problemy jak rasizm i alkoholizm, a to tylko wierzchołek góry lodowej.

Blask Książek

Czy z rozpraw przed polskim sądem można stworzyć zapierające dech widowisko, które tak wciągnie czytelnika, że nie będzie mógł się doczekać finału tej historii? Mróz (…) udowadnia, że tak.

Marek Bartoszek

e-Niepołomice

Nazwisko autora (…) powinno wylądować w encyklopedii jako synonim słowa „rewelacja”, aczkolwiek i jako wyraz bliskoznaczny słów „zaskoczenie”, „akcja”, „bestseller” by się sprawdziło.

Wypisz – wymaluj

Remigiusz Mróz jak zwykle zaskakuje perfekcją. Jego książki są uzależniające.

Pisany inaczej

Kolejna pozycja, od której czytania nie mogłam się oderwać i zarwałam nockę.

Karmelowe czytadła

Świetna intryga w najlepszym stylu. A to wszystko w majestacie prawa! Genialna! Bezapelacyjnie.

Redakcja Essentia

Remigiusz Mróz ma niesamowity talent do lawirowania między wątkami i wprowadzania nas czytelników w błąd. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co znajdziemy na kolejnej stronie.

Kobiece Recenzje

Dynamiczna powieść kryminalna z prawniczego świata, z pełnokrwistymi bohaterami, iskrzącymi dialogami. (…) Czytajcie, nie ociągajcie się!

Wybrany świat historii

Remigiusz Mróz znowu staje na wysokości zadania.

Osiński po ludzku

Tak jak poprzednio, udało się autorowi wywieść mnie w pole (…). Tradycyjnie gorąco polecam.

Zapiski na serwetkach

Za świetnie poprowadzoną intrygę, tempo akcji, które sprawia, że czytający czuje się jak w rollercoasterze, za trudne i ważne tematy – za to wszystko daję gwiazdki i czekam niecierpliwie na kolejną książkę.

Małgorzata Kursa

Książka zamiast kwiatka

Thriller prawniczy to gatunek, który w Polsce wreszcie ma naprawdę godnego reprezentanta.

Recenzje z pazurem

Skłania do refleksji.

empik

Rewizja sprawi, że wstrzymacie oddech. A potem będziecie tylko błagać o więcej…

Przyczajony Hasacz

Lekkie pióro autora, celne spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości, dobre oko do drobiazgów to już znane cechy stylu Remigiusza Mroza.

Nowalijki

Ostrzegam – gdy zaczniecie czytać, nie będziecie mogli się oderwać!

Recenzje Dropsa Książkowego

Książka jest nieprawdopodobnie wciągająca.

Recenzje knigoholiczki

Autor od napakowanych wydarzeniami i zwrotami akcji thrillerów przeszedł do powieści nadal mającej na celu wciągnięcie czytelnika w rozwiązywanie tajemnic, ale tym razem z mocnym tłem społecznym.

Czytalski

Rewizja jest jest jeszcze grubsza i jeszcze bardziej zaskakująca niż poprzednie tomy.

Lustro Rzeczywistości

Książka, którą specjalnie musiałam kupić na wycieczce, gdyż nie mogłam doczekać się jej lektury. Zamiast zwiedzać, rozsiadłam się w lokalu, i czytałam aż do ostatniej strony.

Sisters92

Rewizji jest wszystko to, za co lubię powieści autora. Lekkie pióro, jego wnikliwe oko obserwatora i bardzo celne spostrzeżenia otaczającej nas rzeczywistości, ciekawie skonstruowana intryga kryminalna oraz błyskotliwe dialogi.

Cuddle up with a good book

Rewizja ma po prostu to nieokreślone „coś”.

gulinka patrzy

Mróz naprawdę po mistrzowsku wymyśla intrygę.

Czytam, bo muszę

Pędźcie do księgarni czy bibliotek i czytajcie Rewizję – to jedna z najlepszych premier tego roku.

Mój świat – szelest kart

Remigiusz Mróz jak zwykle pozytywnie mnie zaskoczył.

Myśli zaczytanej

Duży plus dla autora za przybliżenie środowiska romskiego, pokazania czym jest lojalność oraz jej brak, przyjrzenie się prawnikom nie tylko jako tym, którzy walczą o sprawiedliwe wyroki, ale także tym będącym na usługach wielkich firm czy mafii.

Myśli i słowa wiatrem niesione

Wielowątkowość, obrazowość i drążenie tematu to te cechy twórczości  Remigiusza Mroza, które cenię najbardziej. Lektura jego książek to nie tylko ogromna przyjemność, ale także targanie ludzkim sumieniem.

Książkomaniacy

Rozumiem już mojego Męża, który niejednokrotnie mówił mi o tym, że nie może doczekać się kolejnego tomu z ulubionej serii.

Kreując życie!

Page-turner jak się patrzy.

Takitutaki

Przyznaję, że 600 stron pochłonęłam w jeden wieczór. Kolejną część również kupię, i po nią też wybiorę się o 9 rano w dzień premiery.

Nerw Słowa

Remigiusz Mróz komplikuje historię od pierwszej do ostatniej strony. Jak zawsze szarpie nerwy i zmusza do przecierania oczu ze zdumienia.

Przeczytanki

Kto przeczytał Kasację i Zaginięcie, ten niech szybko sięga po Rewizję – szykuje się zarwana noc, wypieki na twarzy i przepyszna gonitwa z czasem w gąszczu przepisów.

Wstaw Tytuł

Thriller, w którym emocje sięgają zenitu już od pierwszych stron. Jak w najlepszym hitchcockowskim kinie – zaczyna się trzęsieniem ziemi, a potem napięcie tylko rośnie.

empikultura

W jednej kwestii Mróz pozostaje niezmienny – zakończenia jego książek po prostu robią wodę z mózgu i trzeba po nich zbierać szczękę, i wszystko, inne z podłogi.

Książkoholizm Postępujący

To, co najbardziej mi się podobało w tej książce, to przybliżenie kultury romskiej, ich obyczajów, ale również tego, dlaczego postępują tak, a nie inaczej.

Sanepid literacki

Książkę polecam wszystkim, którzy cenią sobie wartką akcję, nieprzeciętną intrygę i pełnokrwistych bohaterów.W mojej opinii cały cykl z Joanną Chyłką to po prostu coś fantastycznego!

Moje książkowe ja

Można by chyba zaryzykować tezę, że jak Niemcy mają swojego Sebastiana Fitzka, którego każda powieść trafia na czołówki list bestsellerów, tak Polacy mają swojego Mroza.

Ewelina Tondys

Lubimy Czytać

Fabuła rozpoczyna się od przysłowiowego wysokiego c i do ostatniej strony utrzymuje tę tonację.

Taki jest świat

Zarówno „Rewizja”, jak i poprzednie książki autora pozwalają odczuwać dumę z faktu, iż tak jak USA ma swojego Grishama, tak Polska ma Mroza!

Qulturasłowa

Remigiusz Mróz wie, jak zaintrygować czytelnika i jak uzależnić go od swoich książek.

Czytanie Edyty

Przez Rewizję praktycznie zarwałam noc (…). Żałuję tylko tego, że tak szybko ją przeczytałam. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom.

CRh+ czyli czytanie we krwi

Uwierzcie mi na słowo, że warto znać tego polskiego autora.

Książko, miłości moja

W Rewizji znajdziemy dramaty, skomplikowane relacje, sporo akcji, trudne zagadki do rozwiązania oraz ciekawe zwroty akcji. Po prostu wszystko, czego tylko czytelnik może oczekiwać od naprawdę udanej powieści.

Kochamy Książki

Fabuła książki jest wciągająca i zaskakująca, czytelnik pragnie poznać kolejne wydarzenia, do końca nie ma pewności, kto tak naprawdę jest mordercą.

Literacki wszechświat