Håkon Lindberg budzi się przedwcześnie z kriogenicznego snu, z przerażeniem dostrzegając nad sobą zakrwawione, martwe ciało. Potrzebuje chwili, by zrozumieć, że znajduje się na okręcie „Accipiter”, samotnie przemierzającym bezkresną kosmiczną pustkę. Na pokładzie doszło do makabrycznej rzezi, a on i nawigator, Dija Udin Alhassan, są jedynymi ocalałymi.

Zdani wyłącznie na siebie i odcięci od Ziemi, dwaj załoganci próbują odkryć, co się wydarzyło i kto jest za to odpowiedzialny. Nie wiedzą, czy mogą wzajemnie sobie ufać, w dodatku obaj są przekonani, że ten, kto zabił załogę, nadal musi być gdzieś na pokładzie…

„Niesamowita podróż przez czas i przestrzeń! Mróz wnikliwie przygląda się ludzkiemu pragnieniu, by zrozumieć to, co nieznane”.
Blake Crouch

„Zapierający dech w piersiach debiut w bardzo ryzykownym gatunku. Czekam na więcej!”
Dmitry Glukhovsky

„Remigiusz Mróz zna się na rzeczy – wciąga czytelników na pokład czasoprzestrzennego rollercoastera, którego trasa wiedzie przez oszałamiające zwroty akcji. Trzymajcie się mocno!”
Michael Cobley

„Fantastyczna powieść mistrza polskiego kryminału, w której autor śmiało mierzy się z dylematami godnymi Stanisława Lema”.
Robert J. Szmidt

Szczerze polecam, każdy kto poznał pióro Remigiusza Mroza  nie będzie zawiedziony.

Agnieszka Bruchal

Niekończące się marzenia

Miłośnicy hard sf odnajdą zatem to, czego pragną – i to złożone w całkiem zgrabną całość, z wystarczająco nieprzewidywalną fabułą, odpowiednią dozą zwrotów akcji, wyważonym suspensem, niemal filmowym punktem kulminacyjnym. Marta Kładź-Kocot

SZORTAL

Fabuła Chóru zapomnianych głosów najbardziej przypomina puzzle – takie płatające figle i zakrzywiające czasoprzestrzeń.

Krzysztof Lewandowski

Game Exe

Horror łączy się tu z eksploracją. Przygoda z klasycznym popularno-naukowym podejściem.

Jest pęd emocji i pęd ludzkości, by kolonizować kolejne galaktyki. Pytania o naturę wszechrzeczy, o istnienie Boga w miejscu, w którym panuje porażająca cisza.

Olga Kowalska

WielkiBuk.com

Świetny język, wciągająca akcja, żywe dialogi, ciekawie opisane światy, o których chętnie dowiedziałabym się nieco więcej oraz zaskakujące wyjaśnienie zagadki, to niewątpliwe zalety tej książki. Ewelina Cenarska

Spacer wśród słów

Wszystko jest na swoim miejscu, podane w świetny sposób. Jan Mądrzywołek

Tramwaj Nr 4

Chór zapomnianych głosów opisuje międzygalaktyczną podróż, jednak daję uciąć sobie głowę i obie ręce (no… może w odwrotnej kolejności) za to, że spodoba się nie tylko miłośnikom science fiction, ale także powieści sensacyjnych, kryminałów i historii z dreszczykiem. Kinga Michalska

Mixer Magazine

Cała powieść może zadowolić wielbicieli gatunku – jest w niej wszystko, za co kocha się fantastykę naukową.

Tomasz Fijałkowski

Fantasta.pl

Bez wątpienia największą zaletą Chóru zaginionych głosów jest klimat grozy, który wypełnia pierwszą połowę książki. Bartosz Szczyżański

Polter.pl

Intrygująca tajemnica, atmosfera osaczenia i stałego zagrożenia przywodzą na myśl takie filmy jak choćby „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo”. Paweł Olejniczak

Bestiariusz

Trzeba też trochę zimnej krwi, zwłaszcza, jeśli zamierza się tę książkę czytać nocą, tak jak ja to zrobiłam – potrafi przestraszyć.

A Safe, Warm Place with Books

Autor bawi się z nami, gra w intelektualną zgadywankę, podsuwając co chwila kolejne ślady i poszlaki, z których tylko nieliczne są tymi właściwymi, zaś większość prowadzi na ślepy tor.

Sztukater

Mróz tworzy doskonałe, pełne psychologii i tajemnic portrety szalenie różnorodnych bohaterów i to jest chyba najważniejsza siła jego książek.

Maialis.pl

Remigiusz Mróz po raz kolejny udowadnia, że pisanie ma we krwi i każdą opowieść jest w stanie poprowadzić tak, że obcuje się z nią z ogromną przyjemnością.

Czworgiem Oczu

Chór zapomnianych głosów nie jest powieścią na spokojny cichy wieczór, kiedy człowiek chce odpocząć od wszystkiego. Remigiusz Mróz nie pozwala na relaks, zmusza do myślenia, bawiąc się czasem i przestrzenią.

Aleksandra Bacdorf

Gildia

Wartka akcja, charyzmatyczni bohaterowie, niebanalna fabuła oraz świetne zakończenie.

Zaczytany w Książkach

Bardzo dynamiczna książka, świetnie rozplanowana i znakomicie napisana.

Dowolnik

Mocno trzyma w napięciu już od pierwszych stron.

Fan-dom.pl

Przepadniecie bez reszty, aż dobrniecie do ostatniej strony.

Ósemkowy Klub Recenzenta

Szalenie wciągająca i pouczająca lektura!

Rozmaite Poczytania Gagatki

Świetnie wykreowana, pełna niepokoju i wątpliwości atmosfera. A zakończenie… o matko, ależ Mróz nam zaserwował zakończenie – z gatunku tych, które wszystko rozjaśniają, ale których absolutnie nie da się wymyślić samemu.

Nerw Słowa

Chór zapomnianych głosów to space opera pełną gębą.

Sirin

Nowa Fantastyka

Remigiusz Mróz zaś pokazuje, że jego wyobraźnia nawet jeśli ma jakieś granice, to woli się do nich nie przyznawać.

Sarasti czyta

Chór zapomnianych głosów to jedna z tych historii, gdzie jakakolwiek ocena wydaje się być zbyt niska, by ukazać jak wspaniałe było to doświadczenie.

Adriana B

ujrzec-slowa.blogspot.com

W Chórze zapomnianych głosów absolutnie nic nie jest pewne, stałe czy do przewidzenia i dokładnie to czyni z tej książki coś wyjątkowego.

G.P. Vega

vegaczyta.blogspot.com

Mróz umiejętnie buduje napięcie i poczucie zagrożenia, które towarzyszą bohaterom z każdym odkryciem elementów pasujących do tej niezwykłej kosmicznej układanki. Nie oszczędza zarówno swoich postaci, jak i czytelnika fundując im sceny wyjęte rodem z koszmarów i wzbudzając nieustanną chęć obejrzenia się za siebie.

Magdalena Stawniak

Creatio Fantastica

W “Chór zapomnianych głosów” wsiąkłam i nie mogę się doczekać momentu, kiedy wezmę do ręki drugi tom serii. Małgorzata Gwara

Zapiski z przypomnianych krain

Nic tu bowiem nie dzieje się zgodnie z jakimś schematem, następuje wiele zwrotów akcji, przyszłość, teraźniejszość i przeszłość przeplatają się ze sobą, a wróg cały czas czai się w pobliżu. Przemysław Garczyński

3telnik.pl

Aura horroru rozgrywającego się w kosmosie, intryga rodem z najlepszego kryminału i piekielnie wciągająca akcja. Książki Mroza czytam tak samo jak książki Kinga. Zapominam jak żyć. Przyczajony Hasacz

Cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z tą powieścią, gdyż dzięki niej być może zapoznam się z innymi publikacjami z tego gatunku.

Recenzje Kiti

Książka mnie pochłonęła bez reszty, wiec po prostu polecam. Wojciech Paś

Booktrance

Narracja jest bardzo sprawna, płynna. Od jednego pomysłu do drugiego. Od zwrotu akcji do kolejnego. Roman Ochocki

Katedra

Powieść zaczyna się mocnym akcentem i trzeba przyznać, że poziom akcji nie spada ani na chwilę. Autor nie daje chwili odpoczynku, ani czytelnikom, ani swoim bohaterom. Książka obfituje nie tylko w wartką akcję, ale również w fabułę wypełnioną dużą ilością pomysłów.

Magdalena Golec

Szortal

Warto przeczytać. Krzysztof Baliński

Krzysztofa Balińskiego literackie podróże

Naprawdę nie mogę się nadziwić, jak jeden człowiek potrafił napisać taką powieść. Jestem pełna podziwu i doceniam Chór zapomnianych głosów.

Katarzyna Meres

Świat Kasiencjusza

Jak zwykle dałam się autorowi poprowadzić za rękę i nabrałam się prawie na wszystkie sztuczki.

Karolina Sosnowska

tanayah czyta

Opowieść doskonale wpisuje się w kanon literatury SF, dodatkowo zawierając tak bardzo charakterystyczne dla twórczości Mroza elementy sensacji, kryminału i horroru zarazem. Iwona Niezgoda

Pieninyinfo.pl

Tak! To jest książka, której szukałam chyba całe życie. Zawsze chciałam coś takiego przeczytać, ale nigdy żadna z powieści nie spełniała moich kryteriów i zawsze czegoś jej brakowało.

Maniaczka w Krainie Książek

Pomysł na fabułę jest interesujący, zwłaszcza że rozwija się ona w zaskakującym kierunku, a autor wyciąga jak asy z rękawa kolejne pomysły.

Kącik z książką

Mogłabym powiedzieć, że miałam wrażenie, jakbym czytała powieść Stephena Kinga, ale przyznaję, że nie do końca tak było. Jak dla mnie “Chór zapomnianych głosów” Remigiusza Mroza jest książką o wiele lepszą niż jakakolwiek Kinga, którą miałam okazję przeczytać.

Fascynacja książką

Powieść Remigiusza Mroza już od pierwszych stron bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, stworzył on wciągającą historię stojącą na bardzo wysokim poziomie.

Gavran

Chociaż co chwilę pojawiają się nowe, niespodziewane okoliczności, a to, co wydawało się oczywiste, okazuje się fałszywym tropem, wszystko jest spójne i stopniowo układa się w całość.

Jagoda Mazur

Grabarz Polski

Remigiusz Mróz udowodnił swoją powieścią “Chór zapomnianych głosów”, że potrafi się odnaleźć chyba w każdym gatunku.

Cuddle up with a good book

Melanż gatunkowy, czyli połączenie space opery i horroru, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Hanna Fronczak

Remigiusz Mróz uświadomił mi, że porywające, wartościowe pozycje SF nie są tylko domeną klasyków tego gatunku. Powstają także tu i teraz.

Radosław Uliszak

Cyfranek

Chór zapomnianych głosów jest książką naprawdę wartą uwagi. W udany sposób łączy w sobie cechy horroru, powieści kryminalnej i science fiction, posiada niebanalną fabułę i interesujących, świetnie wykreowanych bohaterów.

Aleksandra Cyndler

Poltergeist

Najtaniej kupisz...

na Madbooks.pl