Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…

Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar.

Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Czy jednak wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?

Ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.

Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać.

Katarzyna Bonda

Ta książka to jazda bez trzymanki! Mróz nie da ci odetchnąć. Napięcie, zwroty akcji, dynamiczne tempo. Chwyci cię za gardło i nie puści, aż do zakończenia. Sam zdecyduj, czy w to wchodzisz.

Ryszard Ćwirlej

Remigiusz Mróz udowadnia, że i w Polsce może powstać znakomity, trzymający w napięciu thriller prawniczy, którego nie powstydziłby się John Grisham.

Anita Boharewicz, Book Reviews

Remigiusz Mróz w doskonałej formie! „Kasacja” niczym nie ustępuje powieściom Grishama. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Gwarantuje świetnie spędzony czas.

Jan Mądrzywołek, Tramwaj Nr 4

Ona lubi mięcho i jeździ BMW X5, on wybiera łososia i tramwaj. Ona jest starym wyjadaczem, on to „świeżak” dopiero po studiach. Ona ma kanapę za kilka tysięcy, on mieszka w obskurnym wynajmowanym mieszkaniu. Zapraszam, poznajcie najciekawszą parę prawników pracujących w jednej z czołowych kancelarii w Polsce.

Olga Kowalska, Wielki Buk

Remigiusz Mróz w swoim żywiole! Rewelacyjny thriller sądowo-prawniczy kontynuujący najlepsze dzieła tego gatunku. Wyraziści bohaterowie, wiarygodna fabuła trzymająca w napięciu do ostatniej sceny i pędząca na łeb na szyję akcja – od „Kasacji” nie można się oderwać!

Koniecznie musicie zachorować na tę powieść i poznać mistrza polskiego thrillera.

Agnieszka Pohl

Magazyn Obsesje

Nie spodziewałam się tak świetnej lektury. Już dawno żaden polski autor nie przykuł mojej uwagi w takim stopniu.

Zatracona w książkach

Akcja jest ciekawa, jest wręcz arcyciekawa, a co dopiero zakończenie! Jest to jedna z tych historii, która zapadnie w Twojej głowie na dłużej i nie da o sobie zapomnieć przez długi czas.

Ujrzeć Słowa

Od książki nie idzie się oderwać, postacie budzą sympatię, fabuła wciąga, a odrobina prawniczego żargonu tylko tę historię uwiarygadnia.

Jan Mądrzywołek

Tramwaj Nr 4

Czujecie ten pęd we włosach, żołądek gdzieś na wysokości gardła, łaskotanie w brzuchu, palce zaciśnięte na barierce, która ma Was chronić przed wypadnięciem z krzesełka podczas dzikiego zjeżdżania i wjeżdżania po szynach? A teraz wyobraźcie sobie, że ta barierka pęka i zawisacie na krawędzi wagonika. No więc taką właśnie jazdę zaserwował nam Remigiusz Mróz w swoim thrillerze prawniczym „Kasacja”.

tanayah czyta

Trudno było mi się oderwać się od lektury. A po przeczytaniu pierwszych stu stron (w momencie, gdy musiałam na kilka chwil rozstać się z powieścią) na usta cisnęło mi się słowo „Wow”!

Żyć nadal z pasją

Niezbyt często trafia się kryminał osadzony w środowisku adwokackim, który zachwycałby drobiazgowością, złośliwością i plastycznością spostrzeżeń.

Ksenia Olkusz

Portal Kryminalny

„Kasacja” całkowicie mnie zaskoczyła. Spełniła moje wszelkie oczekiwania co do tego gatunki literatury. Życzę sobie więcej takich książek!

Czas na książki

Jestem pewien, że o Mrozie usłyszy świat. Niewielu potrafi tak pisać. Serdecznie polecam, nie tylko wielbicielom gatunku.

Pisany inaczej

„Kasacja” rozłożyła mnie na łopatki swoim idealnym dopracowaniem szczegółów i akcją, która ani na chwilę nie zwalniała tempa. Do samego końca nic nie było pewne ani jednoznaczne.

Nora z książką w chmurach

Autor serwuje odbiorcom doskonale zbudowane i potęgowane napięcie, które mnoży narastające w głowie pytania i przypuszczenia.

Spacer wśród słów

To jak obżeranie się jakimś pysznym ciastkiem, na które gapiliśmy się od dłuższego czasu. Obiecujemy sobie, że tylko nadgryziemy, a kończymy umorusani po pachy lukrem, czekoladą i innymi posypkami z miną à la Edith Piaf – „niczego nie żałuję”.

Wielki Buk

Jestem pewna, że takiego zakończenia szybko się nie domyślicie i choćby dlatego warto sięgnąć po tę książkę.

Upolowane stronice

Najnowsza powieść Mroza to kawał naprawdę dobrej literatury.

All You Need Is Book

Nie da się ukryć, że pomysł Remigiusza Mroza jest bardzo ciekawy i idealny dla thrilleru prawniczego. Nie ma luk, wszystkie fragmenty w końcu układają się w chronologiczną całość.

Artemis Shelf

Mróz ma świetne poczucie humoru i potrafi je wykorzystać w powieściach.

Spojrzenie EM

Ku mej radości nawet bardziej zawiłe aspekty prawne przedstawione są na tyle interesująco, że nie wprawiają w zakłopotanie laika, nie przytłaczają ilością informacji i są wyjaśnione przystępnym językiem.

Lolanta czyta

Rozumiem fenomen jego popularności, te wszystkie ochy i achy, szał i ekscytację. Cenię to, że autor nie ogranicza się literacko i dziękuję za to, że zapewnił mi wielką porcję lektury w klimacie, który zazwyczaj omijam.

Lustro rzeczywistości

To pierwsza książka, gdzie otwarcie mówię: łapcie portfele, karty kredytowe, cokolwiek macie i biegnijcie do najbliższej księgarni, gdzie mają książki Mroza. Poważnie. Ten człowiek to palec Boży polskiej literatury.

Przyczajony Hasacz

Napięcie towarzyszyło mi na każdej stronie, niemal w każdej linijce tekstu.

Małgorzata Gwara

Nie spodziewałabym się – patrząc na dokonania literackie polskich twórców – że przeczytam książkę, która nijak ma się do moich wyobrażeń, że MY tak nie potrafimy.

Dodekafonia Literatury

Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nie ma nudnych i zbędnych opisów. Jest za to szybka akcja i genialne dialogi.

Bocian drogę zgubił

Bez wątpienia jest to wyborny i intrygujący kryminał prawniczy, napisany w inteligentny, ale zrozumiały sposób.

Nie teraz - właśnie czytam

Pomijam już wartko płynącą akcję, ale „Kasację” czyta się błyskawicznie także dlatego, że jest tak bardzo „mrozowa”, czyli napisana stylem, który uwielbiam, bo króluje w nim poczucie humoru i ironia.

Mój świat - szelest kart

Remigiusz Mróz ma niewątpliwy talent nie tylko jeśli chodzi o tworzenie napięcia i prowadzenie akcji, na pochwałę zasługuje też warstwa językowa.

Lektury wiejskiej nauczycielki

Rozwiązania tej sprawy po prostu nie da się przewidzieć. Kiedy już wydawało mi się, że wiem co wydarzy się na kolejnej stronie, autor niespodziewanie obracał wszystko o sto osiemdziesiąt stopni, a moje wszystkie podejrzenia okazywały się jedną wielką pomyłką.

Książki Milki

Musiałam sprawdzić na własnej skórze, czy jest się czym ekscytować. Zabrałam jedną z jego książek, jadąc na święta to rodziny.

Nie będę was trzymać w niepewności. Powiem to od razu – nie był to dobry pomysł. Nie był to dobry pomysł, bo “Kasacja” jest świetna i się nie wyspałam.

Miasto Książek

Kasacja to intrygujący, dynamiczny i skrzący się humorem thriller prawniczy, którego nie powstydziliby się najwięksi zagraniczni pisarze gatunku.

Domowa Księgarnia

Dawno nie czytałam polskiego autora, który pobudził by moje uśpione zmysłu postrzegania rzeczywistości.

Books and live

Oto rośnie mocny gracz na rynku.

Syndykat zbrodni w bibliotece

Dostajemy kawał dobrze skonstruowanej zagadki, która koniec końców jest trudna do przewidzenia.

Taki tu taki

Wartka akcja, ciekawa fabuła i zabawne dialogi to tylko niektóre atuty tej książki. Małgorzata Gąsiorowska

Moje Miasto

Ogłaszam oficjalnie: REMIGIUSZ MRÓZ JEST MOIM MISTRZEM!

Świat Książkowych Recenzji

Jestem po prostu zachwycona tą książką i gorąco ją Wam polecam!

Of books and coffee

Możemy pochwalić się rodzimym reprezentantem gatunku, którego absolutnym królem od wielu lat jest John Grisham. Mistrzu, zrób trochę miejsca dla młodszych kolegów, bo oto nadchodzą i nie mają się czego wstydzić!

Anna czyta

Styl prowadzenia narracji Mroza przypomina sposób prowadzenia auta przez Chyłkę, przy czym – w przeciwieństwie do Kordiana – czytelnik nawet przez moment nie ma ochoty prosić, by zwolnił, a tym bardziej nie zamierza wysiadać. Blanka Katarzyna Dżugaj

Stalowa Magnolia

Książka od początku trzyma w napięciu i mimo objętości jest stanowczo za krótka.

Z książką w torebce

Zdecydowanie Remigiusz Mróz musi jeszcze zagościć w moim domu!

Pani Poczytalna

Dawno nie czytałam tak dobrego, wciągającego kryminału, który przy okazji bawi, cieszy i zastanawia.

Opinium Kosa

“Kasację” bez trudu można porównywać do książek na światowym poziomie, ale wierzę, że niedługo będzie całkiem odwrotnie – genialne pozycje z całego świata porównywane będą do powieści Mroza.

Recenzje optymisty

Trzymający w napięciu thriller prawniczy, napisany na światowym poziomie.

Zakochani w słowach

Nie spodziewałam się, że ktoś potrafi w Polsce napisać książkę na poziomie najlepszych publikacji Grishama.

Pod kołdrą - deana

Cudowną mieszankę stworzył p. Mróz. CU-DO-WNĄ! Jak usiadłam do niej na próbę, tak odeszłam dopiero po skończeniu lektury.

Jarkowe bazgroły

To jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku.

Moje spojrzenie na kulturę

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam już tak dobrego kryminału, który trzymałby mnie w napięciu i od którego nie mogłabym się oderwać.

Siostry w bibliotece

Książka, jak zapewnia nas Królowa Polskiego Kryminału to rzeczywiście jazda bez trzymanki. Wszystko dzieje się szybko, akcja nie zwalnia nawet na sekundę. Każda strona dostarcza czytelnikowi nowych wrażeń, a soczyste dialogi serwowane przez autora tylko dopełniają dzieła.

Czytajcie, a znajdziecie

W każdej możliwej chwili sięgałam po książkę, aby dowiedzieć się, jak rozwija się fabuła, która do samego końca trzymała w niepewności i napięciu.

Eksperyment życie

Sięgając po książkę Remigiusza Mroza czytelnik naraża się na zarwanie nocy, zawalenie ważnych spraw w ciągu dnia oraz na pewne przegapienie swojego przystanku (jeśli czyta w komunikacji miejskiej).

Nowalijki w świecie książek

Kasacja zastąpiła mi wodę, jedzenie, powietrze i sen.

Moje bestsellery

Thriller, który równie mocno trzyma w napięciu jak te autorstwa Cobena. To dowód na to, że nasi autorzy potrafią stworzyć coś mocnego i charakterystycznego, a zarazem uzależniającego jak Ci z zagranicy.

Zakochana w czytaniu

Zdecydowanie najlepszy kryminał, jaki czytałam.

Z książką w kieszeni

Remigiusz Mróz genialnie zbudował powieść, wykazując się przy tym świetną znajomością prawniczego świata.

Różany gaj słów

Otwierasz tę książkę, znikasz na kilka godzin, a później już nigdy nie spoglądasz na świat tak jak wcześniej.

Find The Soul

Wątek tajemniczej zbrodni oparty został na interesującym pomyśle piętrowej gry zasłon i pozorów oraz zaskakującym twiście.

Robert Ostaszewski

Dawno nie czytałam tak doskonale dopracowanej powieści.

Books of me world

Doczekałem się w końcu świetnego thrillera prawniczo-sądowego osadzonego w polskich realiach!

Goodstory.pl

Remigiusz Mróz ma po prostu fantastyczny warsztat i zwyczajnie umie pisać.

Zaczytana Susan

Polecam, ponieważ to trzeba po prostu przeczytać i przeżyć na własnej skórze.

Wąchając książki

Kasacja to pozycja, która wywołuje wypieki na twarzy, szeroki uśmiech i sprawia, że mówisz do siebie “No nie, to jest absolutna bomba. Kocham tę historię”.

Subtelnie obserwuję

Książka jest tak wciągająca, że siedziałam cały dzień i czytałam.

ASIA

Kasacja faktycznie stała się dla mnie książką idealną.

Maw reads

Zakończenie wbiło mnie w fotel i zdecydowanie zaskoczyło. Wymyślałam sobie różne scenariusze, ale na nic się one zdały wobec tego, co przygotował dla nas autor.

Kinga czyta

Myślę, że Remigiusz Mróz jest polskim autorem na miarę amerykańskich, a może nawet skandynawskich sław.

Książko, miłości moja

Mróz idzie jak burza!

Recenzje knigoholiczki

W polskich kryminałach jest coś tendencyjnego, co zawsze podczas czytania nie daje o sobie zapomnieć. Mrozowi zdecydowanie udało się od tego czegoś odciąć. Brawo!

Białe Mebelki

Jeśli książka ma moc, to od tej ona emanuje i blaskiem bije po oczach.

Wypisz – wymaluj

Arcy­dzieło pol­skiej lite­ra­tury kry­mi­nal­nej – wodzi za nos, gra na emo­cjach, a boha­te­ro­wie ocza­ro­wują czy­tel­nika.

Książki na wieczór

Nie sposób się oderwać.

Valhalla

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz książka mnie tak wciągnęła. Nie mogłam się oderwać!

Recenzje dropsa książkowego

Kasacja to kryminał na naprawdę wysokim poziomie.

Blair czyta

Gratuluję autorowi, który, co warto wspomnieć, jest również doktorem prawa, świetnego pomysłu na książkę, a właściwie całą serię.

Inspiracja dla Prawnika

Takie postawienie fabuły pozwoliło autorowi na żonglerkę gatunkami i stworzenie wspaniale eklektycznej opowieści, która bierze to co najlepsze tak z conspiracy thrillera, powieści noir i opowieści sądowej.

Blurpp

Strony przewracają się same i dosłownie nie można odłożyć książki ani na chwilę.

Katarzyna Puzyńska

Fakt

Nie sposób się nudzić. Polecam fanom thillerów, sensacji i kryminałów. Z pewnością się nie zawiedziecie.

Ósemkowy Klub Recenzenta

Kasacja jest doskonałym thrillerem prawniczym, który posiada szereg zalet. Oprócz wspomnianych charakterystycznych bohaterów, wymieniłabym chociażby: zabawne dialogi, wartką akcję z licznymi zwrotami oraz nieprzewidywalność.

Niebieska zakładka

Idealny przykład na to, że nasza rodzima literatura dorównuje poziomem zagranicznym tytułom.

Złodziejka Książek

Książka jest rzeczywiście bardzo ciekawa, z gatunku tych, dla których można zarwać noc.

Maciej J. Nowak

Rzeczpospolita

Po przeczytaniu Kasacji wniosek nasuwa mi się tylko jeden: kto nie zna jeszcze Mroza – popełnia poważny błąd.

W otchłani książek

Fenomenalna kreacja bohaterów i zwroty akcji wprawiające w kompletne osłupienie. To właśnie gwarantuje „Kasacja”.

Books by shadow

Zakończenie, przez które zbierasz szczękę z podłogi. To dowód na niezwykły kunszt pisarski Mroza.

Kolejny rozdział

Kasacja, bo taki tytuł nosi pierwszy tom serii, jest nieprawdopodobna. To książka, którą dosłownie pochłaniasz.

Save the Magic Moments

To tykająca bomba zegarowa, ale taka, której każde tyknięcie wskazówki jest już małym wybuchem. Adrian Kyć

LubimyCzytać

Grishama uwielbiam, dość szybko czytam jego książki, ale to niemal 500-stronicową „Kasację” Remigiusza Mroza dosłownie połknąłem w 4 godziny.

Przemysław Garczyński

3telnik.pl

„Kasacja” autorstwa Remigiusza Mroza nie tylko udowadnia niezwykły kunszt pisarski autora, ale przede wszystkim przekonuje, że polski thriller potrafi wstrząsać, hipnotyzować i trzymać w napięciu na długo po skończonej lekturze.

Antykwariat z ciekawą książką

Prawdziwy dar – umiejętność budowania suspensu, napinania na ostro intrygi i znakomitych pomysłów, które powodują z jednej strony chorobliwą ciekawość, a z drugiej – szeroki uśmiech na twarzy czytacza.

Katarzyna Bonda

Chyłka – co to za kobieta! Ubóstwiam i wielbię tę ostrą, konkretną babkę z niespecjalnie wyparzonym jęzorem.

Książkówka

Książka jest gotowym scenariuszem do dobrego sensacyjnego filmu, który mógłby śmiało walczyć z moim ukochanym „Zwodniczym punktem”.

Un café con libros

Zawsze zaczytywałam się w powieściach Johna Grishama, życząc sobie, aby Polacy potrafili tak dobrze pisać. Moja prośba została spełniona. Kasacja przebija wszystkie książki Grishama.

Czytaj Sercem

“Kasacja” to czysta, niczym niezmącona przyjemność czytania. Ma tylko jedną wadę – jest za krótka.

Co warto przeczytać?

Rewelacja w każdym calu! To thriller z wyższej półki, który usatysfakcjonuje nawet najwybredniejszych miłośników mocnych wrażeń.

Cyrysia

Kostnica.pl

Nie ma wątpliwości, kto tu jest szefem i kto rozdaje karty – rozwiązanie zagadki pozostaje tajemnicą, którą odkryjecie na samym końcu powieści.

Book Trapper

Fabuła rozkręca się na dobre i nie odpuszcza z czytelniczego napięcia wraz z ogłoszeniem wyroku przez sędziego Sądu Najwyższego. Samo zakończenie książki zbija z pantałyku i wszystko wywraca do góry nogami.

Czytelniczy

Powieść ma szanse na to, żeby stać się prawdziwym przebojem i okupować listy bestsellerów. Zapewne doczeka się też ekranizacji, która przyciągnie do kin rzesze widzów.

Books on my mind

Remigiusz Mróz trzyma w napięciu i nie odpuszcza aż do zaskakującego finału. To trzeba przeczytać.

Przegląd czytelniczy

Z przyjemnością sięgnę po inne książki tego autora, teraz jestem już pewna, że mam szansę spędzić czas ciekawie i z wypiekami na twarzy!

Agnieszka Tatera

Książkowo

Ciekawy pomysł połączony z niesamowitym warsztatem sprawił, że w moje ręce trafiła perełka.

Książki Natali

Autor stworzył doskonałą intrygę uknutą z mistrzowską precyzją. Dał Nam zawiłą sprawę z wieloma niewyjaśnionymi zagadkami. Fenomenalnie zadbał o każdy detal i szczegół, łącząc wszystko w jedną, spójną, logiczną całość.

Literacki świat Cyrysi

I tak oto wciągnięci zostajemy w interesujący świat korporacji adwokackich, ogromnych pieniędzy, dziwnych i tajemniczych osobników, dla których manipulowanie ludźmi i faktami jest chlebem powszednim.

Jane Doe z offu

Remigiusz Mróz stworzył całą galerię tak barwnych postaci, że długo będę o nich pamiętać.

Pasje fascynacje mola książkowego

Sęk w tym, że Mróz stworzył historię, którą w zaskakujący sposób, zmanipulował mnie samą.

Niewyspanna

Tak, Katarzyna Bonda miała rację rekomendując książkę jako “jazda bez trzymanki“, tak było – wartka akcja od pierwszej do ostatniej kartki pochłonęła mnie bez reszty.

Biblioteka Melanii

Klimatem ‘Kasacja’ trochę przypominała mi ‘Millenium’ Larssona.

Miasto Atramentowych Słów

Autor ma niezwykły pisarski polot, widać, że pisanie nie sprawia mu trudności, a ta płynność stylu — niezależnie jakich gatunków by się nie chwytał — wpływa na łatwość odbioru jego twórczości.

Przestrzenie tekstu

Dołączam oficjalnie do grona fanów Remigiusza Mróz i nie zdziwią mnie ani nie zaskoczą już żadne zachwyty, pod adresem Autora i którejkolwiek jego książki.

Książki Sardegny

Uważaj na tę książkę. Cholernie wciąga. Absorbuje tak, że masz ochotę jak najszybciej dowiedzieć się jak potoczą się losy tego zwariowanego prawniczego duetu.

Śmieszna Nazwa

Opowieść wciąga nas od pierwszej strony i do ostatniej nie daje odetchnąć.

Czytadła Magoty

Wystarczy kilka stron Prologu i już wiadomo, że sporo się tu wydarzy. Scena goni scenę, riposta ripostę i aż żal, że całość tak szybko się połyka.

Myśli i słowa wiatrem niesione

Kasacja była moim pierwszym spotkaniem z twórczością Remigiusza Mroza. Zabrałam się za nią po przeczytaniu samych pozytywnych recenzji na jej temat i muszę powiedzieć, że nie żałuje swojej decyzji.

Czytamy bo kochamy

Jak ktoś tutaj ma być winny, to z pewnością nie Piotr Langer, ale niejaki Remigiusz M.! Winny zafundowania mi ogromnego kaca książkowego, po którym do teraz nie mam ochoty na nic innego.

Książkopatia

Tutaj rządzi humor i ironia, wyraziści bohaterowie oraz akcja pędząca niczym rollercoaster, nie dająca czytelnikowi chwili wytchnienia.

Życie między wierszami

„Kasację” czytało mi się przyjemniej niż „Firmę”. To świetnie opowiedziana historia, ze splotem intryg, które często wyprowadzają czytelnika na manowce, rozwiązując się w zupełnie inny sposób, niż można było przewidywać.

Aspirujący Pisarz

Tym razem talent tego młodego pisarza poznajemy w Kasacji, thrillerze prawniczym z akcentem na sensację, do tego jeszcze z zawrotnym tempem akcji i niełatwą do rozwikłania zagadką.

Taki tu taki

Bohaterowie są charakterni, a Chyłka i jej bezpardonowość – rewelacja! Zwroty akcji, napięcie, zakończenie – wszystko ma sens i nie pozwala się nudzić.

Zaczytajnik

Książkę przeczytałam dwa tygodnie temu, a ja ciągle i ciągle tkwię w tamtym świecie! Proszę nie wyrywajcie mnie z niego! Lily

Find The Soul

„Kasacja” jest napisana z niesamowitą lekkością i naprawdę ciężko jest się od niej oderwać. Jan Mądrzywołek

Allegro

W swoim życiu przeczytałam dość dużo kryminałów i thrillerów, jednak tak dobranego i zabawnego duetu jak Chyłka i Zordon jeszcze nie spotkałam.

Sisters92

Uwielbiam to, jak ten autor żongluje słowami. Wszystko jest tak bardzo na swoim miejscu, że mój wyczulony zmysł edytorski nie miał się do czego przyczepić. Papierowe Miasta

Gdyby nie nazwisko autora na okładce, pomyślałabym, że jest ona autorstwa jakiegoś znanego i cenionego amerykańskiego pisarza. Poszukiwania Alaski

Genialny thriller prawniczy z misternie uknutą intrygą, niesamowitymi zwrotami akcji, zakończeniem, o którym nawet filozofom się nie śniło, ale nade wszystko z dwójką niezwykłych bohaterów, różnych od siebie jak dwa żywioły. Iwona Niezgoda

Pieninyinfo.pl

“Kasacja” to thriller prawniczy, który wciąga czytelnika od samego początku i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Monika Roróg

Na Ekranie

I my się, moi mili zachwycamy skandynawskimi kryminałami, gdy pod nosem mamy MROZA?

Zielona cytryna

Przekonująca narracja aż do rozwiązania, które stawia wszystko na głowie.

Rzecz Gustu

Każda kolejna strona wręcz kipi mocnym językiem, który sprawia, że książka jest jeszcze bardziej ekscytująca. A akcja? Biegnie na łeb, na szyję.

By Monika Bookworm

Kasacja to książka, która wciąga czytelnika od pierwszej strony i nie wypuszcza ze swoich szponów aż do ostatniego akapitu.

Natala czyta

Osiągnęłam ten rzadki, cudownie schizofreniczny stan, gdy z jednej strony MUSISZ wiedzieć jaki będzie finał, a z drugiej nie WYOBRAŻASZ sobie, że skończysz tę książkę i już nie będzie NIC.

Z pasją o dobrych książkach

“Kasacja” dosłownie skasowała moje przeświadczenie, że potrafię przewidzieć zakończenie większości thrillerów.

Subiektywnie o książkach

Remigiusz Mróz ma niezmiernie lekkie pióro i umiejętność rozbawienia czytelnika.

Kto czyta - nie pyta!

Nie wiem, po której stronie barykady jesteście – może cenicie polskich twórców, a może uciekacie od nich jak najdalej – ale nie pozwólcie sobie na obojętne przejście obok książki Remigiusza Mroza.

Odurzona książkami

Kiedy myślisz, że już wszystko wiesz, autor funduje takie zakończenie, że Coben może się schować.

Czytanie przy kominku

To kolejna książka, która utwierdza nas w przekonaniu, że Remigiusz Mróz jest bardzo dobrym pisarzem, który zasługuje na światowy rozgłos.

Zaczytany w książkach

Książkę serdecznie polecam fanom Grishama i wszystkim tym, którzy kochają kryminały i lubią, gdy akcja toczy się na sali sądowej, a argumentami w potyczkach są przepisy i poprzednie wyroki. Ale pamiętajcie – „Kasacja” to coś więcej!

My blueberry life

Gdyby ktoś powiedział mi, że polski thriller prawniczy uznam za fajniejszy niż najnowszą książkę Grishama, popukałabym się w czoło.

Hubisiowo

Szczerze mówiąc dawno nie czytałam tak dobrze napisanej książki tego gatunku.

Oh no, it's Megan...

W Kasacji wszystko jest dopracowane, od bohaterów, przez dogłębnie przemyślaną fabułę aż po piękny język, jakim posługuje się autor. Dawno nie czytałam książki, w której autor tak dbał o język.

Na regale u Marty Mrowiec

Doktor nauk prawniczych podaje Wam, jak na tacy przejrzystą fabułę ekscytującego thrillera prawniczego. Grzech po niego nie sięgnąć.

Niebieska Obwoluta

Wartka, nieprzewidywalna akcja, bardzo fajnie wykreowani bohaterowie i zabawne dialogi.

Cząstka mnie

Moim “prawniczo-thrillerowym” guru był do tej pory Grisham, a coś mi się wydaje, że Mróz powoli zaczął go spychać z piedestału. Jego Kasacja to naprawdę COŚ.

Latające książki

Chwytajcie „Kasację” i cieszcie się, że mamy w Polsce Autora, którego proza stoi w jednym rzędzie z książkami najlepszych twórców gatunku.

Kto czyta, żyje podwójnie!

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać twórczości Mroza bardzo, bardzo polecam! Na pewno się nie zawiedziecie.

Gulinka patrzy

Czy to możliwe, żeby thriller był aż tak perfekcyjny? Jak widać, jeśli jest spod pióra Mroza, wszystko jest możliwe. Byłam bardzo zdziwiona, ale uradowana, kiedy okazało się, że wszystkie te superlatywy to prawda.

Karmelowe czytadła

Ci z was, którzy się jeszcze wahają, niech śmiało zaczynają przygodę z tym pisarzem.

Figlarne czytanie

Genialna historia i dwoje nietuzinkowych bohaterów, w których się zakochałam.

Przeczytanki

Mimo że czułam, że coś w tej całej sprawie śmierdzi, takiego zakończenia nie przewidziałam.

Book jeden wie

Ostatni rozdział może spowodować rozstrój nerwowy.

Czytalski

Jeśli ktoś mi powie, że nie czyta polskiej literatury, bo nie dosięga do pięt zagranicznej – wcisnę jej Kasację.

Na tropie

Gdybym miała paskudny nawyk obgryzania paznokci, pewnie po lekturze byłyby w opłakanym stanie.

Zaczytana Dolina

Ile kryminałów. Ile kryminałów sądowych. Ile wszystkiego. Serio myślałam, że jestem już tym typem czytelnika, którego trudno czymś zaskoczyć. Tak bardzo się myliłam.

Myśli zaczytanej

Wielu pisarzy mogłoby uczyć się od Mroza, jak łączyć wątki kryminalne i obyczajowe, a także jak używać do opisu dokładnie tylu słów, ile jest potrzebne, aby nie stracić jednocześnie nic z barwności tekstu.

Czworgiem Oczu

Po rekomendacjach i fali pozytywnych opinii na temat tej książki, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Żałuję tylko, że sięgnęłam po nią tak późno!

Książkomaniaczka

Po przeczytaniu tej książki, przez kilka minut siedziałam i patrzyłam w ścianę, nie wiedząc co ze sobą zrobić.

Książkowy Świat

Niewiarygodnie trafny humor, nadzwyczaj dobre pióro, mało tego – swoisty klimat, w którym można się zakochać.

...medycy nie gęsi, też książki czytają

Ciekawa historia, wyraziści bohaterowie i zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od lektury, a zakończenie zaskakuje.

iambiblioholic

Przyznaję, że osławiona „Kasacja” zasługuje na pochwały, którymi została obsypana.

Miłka Kołakowska

Mozaika Literacka

Stephen King, Graham Masterton powinni zrobić miejsce w swoim gronie dla nowego mistrza kryminału i thrillera – Remigiusza Mroza.

Ja – książkoholik

Mróz funduje nam stopniowe dawkowanie emocji, po czym zakończenie, które emocjonuje na tyle, że zarywasz noc, obgryzasz paznokcie, kartki przerzucasz drżącą dłonią i pochłaniasz zdania w niepohamowanym głodzie.

nikolsosna

Przemyślana intryga, do końca trzymająca w napięciu, zaskakujące wydarzenia, wyraziste postacie.

Wybrany świat historii

I w tym wypadku potwierdzam, że szum wokół autora jest w 100% uzasadniony.

unpredictable

Książka porusza tematy poważne, trzyma nas w napięciu, a jednocześnie charakteryzuje ją niesamowity humor.

Mamuśkowe różności

Zawrotne tempo, błyskotliwe dialogi, nieprzewidywalność fabuły i porządna dawka humoru zagwarantują niezwykle udaną lekturę, o której nie jest tak łatwo zapomnieć.

Książka Uskrzydla

Panie Mróz – dobrze, że ma Pan takie piękne polskobrzmiące imię, bo w życiu bym nie uwierzyła, że kawał tak dobrej sensacji może powstać tuż obok mnie bez przekładu.

W sercu książki

Prawniczy thriller, który uzależnia!

Jules Library

Przeczytałam jednym tchem i od razu zaczęłam rozglądać się za dalszym ciągiem przygód tego duetu.

Joanna Franciszkowska

Słówczas

Czytając bawiłam się świetnie i jestem… dumna (tak, to chyba to uczucie), że taka lektura wyszła spod pióra Polaka.

Po drugiej stronie książki

Fantastycznie wykreowani bohaterowie.

Skrytka na kulturę

Jestem pod wrażeniem. Brak mi słów. To thriller, sensacja i kryminał w jednym.

Biblioteczka na poddaszu

„Kasacja” to czas spędzony z pełnokrwistymi postaciami w realiach naładowanych wartką akcją, zaskakującymi zwrotami w śledztwie, a także humorem.

Czytasz, wymiatasz!

„Kasacja”, „Zaginięcie” oraz „Rewizja”, to książki, które w ostatnim czasie sprawiły, że bardzo mało spałam. (…) Jeśli jeszcze nie czytaliście żadnej z książek Remigiusza Mroza, czym prędzej nadróbcie.

Piekielna strona popkultury

Kasacja to porywająca, inteligentna powieść z barwnymi i wyrazistymi postaciami.

Papierowa Galeria

Mróz pisze tak, że nawet tropienie precedensów w Kodeksie karnym staje się fascynujące.

TVP Info

Porwała mnie od samego początku. Trzymała w swoich szponach do samego końca. To się nazywa wciągająca powieść!

Books hunter

Perfekcyjnie skonstruowana, trzyma w napięciu i nie można przerwać czytania. Wciąga jak narkotyk.

Książki naszą pasją

Remigiusz Mróz to zupełnie nowa jakość w polskiej literaturze kryminalnej.

Bookowylas.pl