Premiera: 19 lipca 2017 roku

 

Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś nad Morzem Śródziemnym. Na pokładzie znajdowało się 520 osób, w tym narzeczona Filipa, która miała odbyć pielgrzymkę do Bazyliki Grobu Świętego.

Przez pierwsze godziny Filip wierzy, że samolot się odnajdzie. Nic nie wskazuje na zamach, straż przybrzeżna nie odnajduje wraku, a co jakiś czas do kontroli lotów dociera sygnał z transpondera.

Co stało się z boeingiem? Jaki związek ma jego zniknięcie z podobnymi zdarzeniami?
I jakie znaczenie ma obraz Matki Bożej, nazywany Czarną Madonną?

Pierwsze odpowiedzi każą Filipowi sądzić, że niewiedza naprawdę jest błogosławieństwem.

Andrzej Łucjan, Warszawa.pl

Sposób, w jaki Mróz radzi sobie z misternie utkaną fabułą, dowodzi mistrzostwa jego warsztatu.

3telnik.pl

To najmroczniejsza powieść Remigiusza Mroza do tej pory. Jeśli myśleliście, że osiągnął szczyty grozy przy “Behawioryście”, jesteście w wielkim błędzie… Po lekturze nawet określenie Mroza “polskim Kingiem” wydaje się z lekka niedopowiedzeniem, eufemizmem.

empik

Najnowsza powieść Mroza – “Czarna Madonna”, która jeszcze przed swoją premierą szturmem wdarła się na listy bestsellerów – udowadnia, że kryminał i sensacja to za mało, jak na nieograniczoną wyobraźnię i możliwości literackie polskiego mistrza suspensu.

Tomasz Radochoński

Autor znów zakrzywia czasoprzestrzeń, poniewiera swoich bohaterów i wystawia nerwy czytelnika na nie lada próbę.

Anna – moje książki

Horror powraca w wielkim stylu za sprawą Remigiusza Mroza i jestem mu za to bardzo wdzięczna, bo zaserwował mam w Czarnej Madonnie moc wrażeń i emocji. Ja się bałam, a to oznacza że książka naprawdę jest znakomita.

Spojrzenie EM

Jak zawsze research został przeprowadzony na najwyższym poziomie, a przykładem mogą być zapisy z czarnych skrzynek podczas katastrofy lotu Japan Airlines 123, która wydarzyła się naprawdę.

Grażyna Strumiłowska

Fenomenalnie napisana powieść. Remigiusz Mróz znowu zaskakuje, niesamowitym pomysłem, genialnym warsztatem i ogromną wiedzą.

Damianoo czyta

Na dużą pochwałę zasługuje świetny research autora i szacunek, z jakim zostały opisane wątki religijne.

Piekielna Strona Popkultury

Znaczenie symboli oraz ich zastosowanie w książce, to jest czysta wirtuozeria.

Sense Of Reading

Sama nigdy nie powiedziałabym, że tak poruszy mną horror religijny. I nie o kwestię wiary tutaj chodzi, a o umiejętność opisania przerażających w swej tajemniczości wydarzeń.

Wypisz – wymaluj

Czytając poznajemy nie tylko zwyczajne, genialnie wykreowane postaci i rzeczywiste zapisy z czarnych skrzynek ale także istoty, których wolelibyśmy nie wpuszczać pod swój dach.

Katarzyna Kulawik, Aleteia

„Czarna Madonna” to powieść religijna, wychwalająca postać Maryi i jej ogromną rolę w opiece nad ludźmi.

Łukasz Kotkowski, Spider's Web

Mróz każe się głęboko zastanowić nad tym, jak może wyglądać ponowne przyjście Zbawiciela i czy jego kościół będzie na to gotowy.

Aneta Radomek

Czarna Madonna przeraziła mnie od pierwszych stron.

Książki do wynajęcia

Remigiusz Mróz to istny fenomen na rynku wydawniczym w naszym kraju.

Mój świat – szelest kart

Powiedzieć, że wychodząc po skończeniu z sypialni do łazienki (mąż śpi, a na korytarzu ciemno…), czułam się bardzo nieswojo, to jak nic nie powiedzieć…

Książki Sardegny

Przerażają mnie historie związane z egzorcyzmami, z siłami nadprzyrodzonymi tkwiącymi w człowieku. Bardzo emocjonalnie przeżywam też lekturę katastroficzną. To wszystko spowodowało, że noc obfitowała w nie najmilsze sny.

Piotr Ciastek, Dziennik Zachodni

Ci, którzy lubią się bać i chętnie poddają się atmosferze grozy, będą się świetnie bawić, czytając tę powieść.

Pisany inaczej

Dzieje się wiele, a Mróz jak zwykle błyszczy researchem. To bardzo podnosi range opowieści, która według mnie zostanie przetłumaczona na wiele języków.

Olga Kowalska

Jeśli miałabym porównać do czegoś „Czarną Madonnę”, to byłby to serial „LOST. Zagubieni”, ale zamiast wschodniego mistycyzmu wykorzystujący mistycyzm chrześcijański.

Karolina Sosnowska

Najnowsze literackie dziecko Remigiusza Mroza jest lekko upiorne, ale taki był chyba cel pisarza: ma nas wystraszyć, lekko zniesmaczyć, wywołać dyskomfort podczas czytania.

Lustro Rzeczywistości

Autor osiągnął cel – sprawił, że ze strachu nie mogłam czytać książki w nocy…

Ewelina Cenarska

Groza, czające się wielkie zło, narastający i paraliżujący strach, ciemność, to wszystko osacza czytelnika i wgryza się w niego.

Myśli i słowa wiatrem niesione

Remigiusz Mróz wie jak przykuć uwagę czytelników i z pewnością wydanie tej powieści będzie mógł wpisać na długą listę sukcesów.

Z życia anestezjologa in spe

To że dzisiaj, dzień po premierze, książka jest już dawno przeczytana świadczy tylko o tym, że bezlitośnie wciąga

Skrzydła Gryfa

Czarna Madonna jest jednak bez wątpienia jednym z najjaśniejszych klejnotów w naszej rodzimej, fantastycznej literaturze.

Piotr Borlik

Książka jako całość prezentuje naprawdę solidny poziom. Jestem niemal przekonany, że oczaruje każdego fana grozy.

Karolina Fuszera

Na taką książkę czekałam i bez wahania stwierdzam, że to najlepszy polski horror, jaki czytałam w tym roku.

blurppp

Autor buduje napięcie i co w wypadku powieści grozy bardzo ważne, również specyficzny nastrój.