Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony!

Tess Gerritsen

Fragment

W wersji czytanej?

Czy może pisanej?

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie.

Służby w akcie desperacji proszą o pomoc Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było…

Rozpoczyna się gra między ścigającym a ściganym, w której tak naprawdę nie wiadomo, kto jest kim.

Sprawdź też...

koncertkrwi.pl

To zdecydowanie najlepsza książka tego autora.

Jerzy Doroszkiewicz

Kurier Poranny

Książkę polecam – musowo. Bo czegoś takiego Mróz jeszcze nie wydał.

Przyczajony Hasacz

Zadziwiające jak głęboko w ludzką psychikę zanurzył się Autor utworu, jak znakomicie zbudował napięcie, sięgając na dno ludzkiej duszy.

Yellow Pear

Remigiusz Mróz jest ostatnio na ustach wszystkich. „Behawiorysta” to jego kolejna powieść i wydaje się, że tym razem przeszedł sam siebie.

Newsweek

„Behawiorysta” Remigiusza Mroza, laureata Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku, stanowi ciekawą, a zarazem wyjątkowo gorzką opowieść na temat współczesności.

Gazeta.pl

Cóż mogę stwierdzić po lekturze? Było tak gorąco, że aż mnie zmroziło!

Matka Puchatka

“Behawiorysta” to mocna dawka adrenaliny i świetnej akcji. Nie dziwię się, że nawet Tess Gerritsen nie mogła się oprzeć.

Moje Bestsellery

Remigiusz Mróz w Behawioryście wykorzystał wszystko to co w jego twórczości zawsze było najlepsze i dodatkowo poszedł o krok dalej.

Recenzje z pazurem

Remigiusz Mróz w ,,Behawioryście” niewątpliwie wzniósł się na wyżyny swojej literackiej twórczości, stworzył jednocześnie pozycję przerażającą, realną, ale zarazem taką, od której nie można się oderwać.

Sisters92

„Behawiorysta” to pierwsza książka od bardzo dawna, której wprost nie potrafiłam odłożyć, która wywołała tak silne emocje, o której myślałam przez cały ten czas, gdy zajęta czymś innym nie mogłam zasiąść do lektury.

Anna at Heart

Odważna, kontrowersyjna, rzucająca rękawicę czytelnikowi. To gra na moralności, przepychanka między większym, a mniejszym złem. Behawiorysta to duży kaliber.

ONA CZYTA

Remigiusz Mróz w doskonały sposób potrafi wciągnąć czytelnika w wykreowany przez siebie świat. Akcja jest dynamiczna od samego początku, poruszane problemy aktualne, a postaci charyzmatyczne.

Na regale u Marty Mrowiec

Mróz obok świetnego thrillera tworzy powieść znakomitą również w innych warstwach, literaturę popularną zmieniając w coś więcej.

Nerw Słowa

Powieść jest świetnym połączeniem kryminału i thrillera, w którym inteligentna i oryginalna intryga znajduje naprawdę… nietuzinkowe rozwiązanie, po którym przez dłuższy czas zbierałam z podłogi swoje zęby.

Anna Kantorczyk

Dla Lejdis

Tylu emocji nie dostarczyła mi chyba do tej pory żadna lektura.

Przeczytadła

Ogromnie podobają mi się portrety psychologiczne tworzonych przez Remigiusza bohaterów oraz moc doświadczeń i wydarzeń życiowych, jakie ich spotykają.

Mamuśkowe różności

Te 480-parę stron ma w sobie więcej prawdy o ludzkim umyśle niż niejedna cegła podpisana nazwiskiem szanowanego psychologa.

Wypisz – Wymaluj

Poza wartką fabułą i genial­nymi boha­terami mamy rów­nież potężną ilość wie­dzy. Mróz zdał egza­min na piątkę z plu­sem i widać, że bar­dzo wni­kli­wie przy­go­to­wał się do napi­sa­nia tej ksiązki.

Książki na wieczór

Genialna powieść psychologiczna, której akcja pędzi w zawrotnym tempie. Skończyłam czytać ją dwa dni temu, a wciąż nie mogę się pozbierać.

Przegląd czytelniczy

Autor niezmiennie trzyma dobry poziom, a jego książki są idealne, gdy chce się pochłonąć coś, na co w języku polskim nie ma chyba jeszcze dobrego słowa, a mianowicie: page-turner.

tanayah czyta

Tę książkę po prostu trzeba przeczytać!

Kinga czyta

Mocny, dający do myślenia psychologiczny thriller, który uwalnia pokłady mroku ukryte gdzieś w odmętach ludzkiej podświadomości.

Przeczytałam książkę

Książka jest bardzo dobra, bardzo wciągająca i przerażająca. Polecam wszystkim wielbicielom kryminałów i thrillerów.

Latające książki

Mróz kolejny już raz wysoko stawia poprzeczkę. Pokazuje, że w Polsce również mamy świetnych autorów, którzy piszą genialne książki.

Domson czyta

Czy ta historia może w ogóle mieć jakiekolwiek zakończenie? Fabularnie tak. Ale zapewniam – nie w życiu osoby, która po nią sięgnie. Polecam.

Dodekafonia Literatury

To kryminał, który zmusza do refleksji, angażuje czytelnika i z pewnością nie pozostawi go obojętnym.

Zaksiążkowana

Napięcie narasta z każdą chwilą, a akcja pędzi w sposób niepozwalający oderwać się od opowieści. Należy to docenić tym bardziej, ze wciąż na pierwszym planie mamy kwestie dylematów moralnych. Zdecydowanie dobra robota.

blurppp

Powieść charakteryzuje się doskonale zbudowanym napięciem, emocjonującą akcją, zaskakującym zakończeniem i twistami fabularnymi.

Spacer wśród słów

Oprócz szybkiej, wyważonej akcji z wieloma zwrotami, powieść ma dwie ogromne zalety związane z treścią: refleksję nad dylematem wagonika oraz nad tym, czy osoba, która fascynuje się psychopatami, sama nosi w sobie nieujawniony mrok.

Czworgiem oczu

Takie zwroty akcji pamięta się długo.

Dość poważnie

Książka, która trzyma w napięciu i nie potrafimy odłożyć jej na półkę.

Zaczytana Marzycielka

To emocjonalna jazda bez trzymanki, która każdemu zapadnie na długo w pamięć.

Czytam wszędzie

Mocna lektura.

Marta i książki

„Behawiorysta” to z całą pewnością najmroczniejsza i najbardziej krwawa powieść Remigiusza Mroza.

Upolowane stronice

Mocna książka, wstrząsająca i uświadamiająca nam jaką moc ma Internet, co siedzi w ludzkiej głowie i co nam w duszy gra…

Zaczytana wiedźma

Nigdy nie czytałam takiego thrillera, nigdy nie czytałam czegoś tak dobitnego, obnażającego najmroczniejsze zakamarki duszy człowieka. Nawet “Milczenie owiec” nie zrobiło na mnie takiego wrażenia.

Miejsce dla słów

Według mnie “Behawiorysta” jest najlepszą książką autorstwa Remigiusza Mroza.

K. bloguje

Podczas czytania tego kryminału musiałam się zmusić do głodówki, bowiem tej książki nie da się przeczytać z przerwami.

Filiżanka Książkoholika

Remigiusz Mróz po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem kryminału.

Adam Kraszewski

naTemat

Istnieje ryzyko przeczytania od deski do deski w środku nocy. Po lekturze nie będziesz już tym samym człowiekiem.

3telnik.pl

Remigiusz Mróz bardzo, ale to bardzo w formie.

Nowalijki

Jest dynamicznie, ciekawie, emocji i zaskoczeń nie brakuje, a finał wywołuje dreszcze. Na tym jednak nie koniec, bo autor nie tylko dostarcza sporej dawki rozrywki, ale i sprawia, że pod tą dawką dynamicznych zdarzeń kryją się dylematy moralne warte rozważenia.

Myśli i słowa wiatrem niesione

Ciekawa, wciągająca i trzymająca w napięciu. Jeśli jeszcze nie znacie, to koniecznie wpiszcie ją na swoją listę must-read.

Paulina blog

Dawno, bardzo dawno nie czytało mi się tak dobrze polskiego autora. (…) Behawiorysta jest mroczny, brutalny i jednocześnie daje do myślenia.

Zapętlone

„Powieść, jakiej jeszcze nie było”, tak wydawca reklamuje „Behawiorystę” Remigiusza Mroza i zaprawdę powiadam Wam, że jest coś na rzeczy.

Agnieszka Krawczyk

Zbrodnicze Siostrzyczki

Za pomocą fabuły, bohaterów, czy też samego w sobie napięcia, jakie w tej książce występuje, zaczynamy zagłębiać się w samych nas. Czasem to, co odkryjemy, może nas lekko przerazić.

Piekielna strona popkultury

Remigiusz Mróz pokazał swoją klasę kolejny raz. “Behawiorysta” dla mnie to majstersztyk.

Aga to czyta

Bardzo dobry kryminał, napisany swobodnym stylem, z oryginalną intrygą, ciekawym rozwiązaniem.

PrawieBlog o książkach

Dawno nie czytałam książki, która tak mocno angażowałaby mnie emocjonalnie. (…) Zbierając szczękę z podłogi stwierdzam, że na okładce „Behawiorysty” powinno być jakieś ostrzeżenie.

Na półce z książkami

Jeszcze nigdy nie czytałam książki tak bardzo angażującej czytelnika i tak pełnej dylematów moralnych. “Behawiorysta” to jedna z tych książek, o których pamięta się przez dłuższy czas.

Informator czytelniczy

Zgłaszam skargę – podgryzłam paluchy, czego nie robiłam od czasów dzieciństwa, a to było dawno.

Małgorzata Kursa

Książka zamiast kwiatka

Niebywałe, że dopiero przy tej książce przypomniałam sobie o tym, co lata świetlne temu spowodowało, iż pokochałam czytać.

Bookiecik

Książka, która powinna zostać zekranizowana! (…) Oryginalna fabuła, niesamowite opisy i dialogi. Książka trzyma w napięciu. Chwilami poziom emocji jest tak wysoki, że nie wiesz jak się ich pozbyć. Wbijające w fotel zakończenie.

Degustacja Książek

Mrok wylewa się z każdej strony. To świetnie skonstruowany kryminał, nabierający rozpędu niczym kula śnieżna.

Na Tropie

Polecam wielbicielom kryminałów, zarówno tych bardziej sensacyjnych, jak i psychologicznych, gdyż znajdziecie tu oba te nurty w dobrych proporcjach.

Czytalski

Remigiusz Mróz sprawił, że przepadłam bez reszty przez jego styl, kunszt autorski i rozbudowaną wyobraźnię. Tę grę będę długo pamiętać.

Książko, miłości moja

Mróz potrafi w odpowiednich momentach zaskoczyć, a co najważniejsze, zmrozić krew w żyłach nie unikając w powieści scen brutalnych do granic możliwości.

Nieortodoksyjny

Remigiusz Mróz znów jawi się jako mistrz pióra.

Recenzje Dropsa Książkowego

Remigiusz Mróz jak prawdziwy wirtuoz dyryguje naszymi emocjami, nie pozwalając nam nawet na chwilę wytchnienia.

Projekt książka

Remigiusz Mróz jest jednym z najciekawszych autorów kryminalnych na polskim rynku wydawniczym. Wyraźnie zainteresowany współczesnym terroryzmem wciąż pokazuje, że musimy być czujni, bo zło nie śpi i wciąż przyjmuje nowe formy.

Najlepsze ebooki i audiobooki

Behawiorysta to na pewno bardzo owocny początek mojej przygody z Remigiuszem Mrozem.

Road of Fantasy

Oto Mróz jakiego nie znacie. Behawiorysta to powieść najbardziej chyba krwawa w słusznym dorobku autora.

Kawiarenka Kryminalna

Odkąd przeczytałam swój pierwszy kryminał od Jo Nesbø, myślałam, że nikt nie jest w stanie przebić skandynawskich autorów kryminałów. Chyba bardzo się myliłam.

Bookpauline

Nie mogłam jej odłożyć aż do ostatniego zdania, dokładnie tak jak reklamuje ją Tess Gerritsen.

Wirtualna Książka

Naprawdę dobry materiał na film, dlatego mam nadzieję, że historia Gerarda Edlinga zostanie kiedyś przeniesiona na duży ekran.

Zakątek czytelniczy

Behawiorysta to thriller, który trzyma w napięciu już od pierwszej strony.

Papierowa galeria

Dawno nie widziałem tak oryginalnego pomysłu na książkę.

Blue Kuba Books

Książka obfituje w niesamowite zwroty akcji i, jak zwykle w kryminałach Mroza, kończy się zaskakująco, pozostawia niedosyt i nastraja do oczekiwania na kolejne dzieło.

Atlanci o książkach

Ta powieść wypala ślad w sercu i umyśle.

Lustro Rzeczywistości

Niezaprzeczalnie najlepsza książka Remigiusza Mroza, a moim zdaniem najbardziej wciągająca, elektryzująca i przerażająca lektura tego roku.

Kto czyta – nie pyta

Najlepszy polski autor XXI wieku.

Alicja w Krainie Książek

„Behawiorystę” uważam za najlepszą książkę, jaką do tej pory przeczytałam.

Marionetka Literacka

Mocna, prawdziwa, nieprzewidywalna i niesamowita! Gorąco polecam.

Miasto książek

Takiej książki jeszcze w polskiej literaturze okołokryminalnej nie mieliśmy.

Ewa Dąbrowska

Portal Kryminalny

Worth reading, for a thought-provoking and yet entertaining read. Rare combination of both.

Bookskeptic