Zapowiedź drugiego tomu Parabellum i kilka recenzji pierwszego

Z okazji tego, że niedawno luty dobiegł końca (a może bez okazji), kolejna garść recenzji. Jak zawsze serdecznie dziękuję autorkom i autorom, którzy dali się wciągnąć w wojenną zawieruchę i wyszli z niej cało. Tym zaś, którzy nie czytali i nie są pewni, czy przeczytać zamierzają, polecam którąś z sześciu nowych recenzji (a najlepiej wszystkie).

 feb2

“Prędkość ucieczki jest pozycją, którą naprawdę warto przeczytać. Oddaje ona ducha i realia początków II Wojny Światowej ukazanego oczyma głównych bohaterów, z którymi zaczynamy dzielić smutki i radości. Dlatego też książka ta jest przede wszystkim dla osób lubiących wartką i pełną zwrotów akcję.”
moznaprzeczytac.pl

 
 

“Znam już możliwości pana Remigiusza i pewnie od teraz będę chwytać za wszystko, co wyjdzie spod Jego pióra. Z niecierpliwością czekam też na tom drugi owej serii.”
papierowemiasta.blogspot.com

 
 

“Naprawdę trudno się oderwać, bowiem przyjemność płynąca z czytania jest nieprzeciętna.”
temporrada.blogspot.com

 
 

“Jeśli kolejne tomy tej sagi będą równie udane, co pierwszy, wróżę panu Remigiuszowi wielki rozgłos.”
kulturka-maialis.blogspot.com

 
 

“Pierwszy tom zawiązuje ciekawe wątki, trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.”
szuflada.net

 
 

“Remigiusz Mróz pisze na tyle ciekawie, że gdziekolwiek by nie rzucił bohaterów i czytelnika, ten drugi zawsze z zainteresowaniem będzie śledził perypetie tych pierwszych.”
soy-como-el-viento.blogspot.com

 
 
 

Przechodząc do drugiej sprawy – 27 marca ukaże się Horyzont zdarzeń, drugi tom Parabellum. Poniżej okładka i kilka informacji na jego temat. Nie polecam lektury tym, którzy nie mieli okazji zapoznać się z pierwszym tomem, bo opis zawiera oczywiście pewne spoilery. A czym jest sam tytułowy “horyzont zdarzeń”? Definiuje się go jako granicę, po przekroczeniu której niemożliwe jest wyrwanie się z pola grawitacyjnego czarnej dziury. Nawet światło nie jest w stanie opuścić tego obszaru.

 

horyzont

 

Październik 1939. Po zdemaskowaniu przez Christiana Leitnera, Staszek i Maria zbiegają z Rawicza, pozostawiając w ratuszu nieprzytomnego Niemca. Postanawiają kontynuować swoją ucieczkę na zachód, pomimo tego, że ich fałszywa tożsamość została spalona. Bez grosza przy duszy, mają do pokonania ponad tysiąc kilometrów.

 

Tymczasem Leitner rusza w pogoń – nie chodzi tylko o ujęcie przestępców, ale także o jego honor.

 

Po nieudanej próbie odbicia Obelta, kapitan trafia do obozu jenieckiego, zaś jego podkomendni z Bronkiem na czele starają się przebić na Kresy, do Baranowicz. Zaniewski postanawia odnaleźć Anielę… mimo, że na drodze stoi mu Armia Czerwona.

 

ISBN: 978-83-64185-20-5
Wymiary: 140 x 195 mm
Liczba stron: 316
Cena detaliczna: 34.90 zł

 

A co z kolejnymi tomami?
Są napisane, czekają na swoją kolej – wszystko inne zależy od wydawcy i zainteresowania Czytelników.
 
A tymczasem zachęcam do składania zamówień przedpremierowych, na przykład w Empiku, lub w Merlinie.