Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.

Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.

Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…

Inwigilacja to chyba najlepsza z dotychczasowych części cyklu.

Recenzje z pazurem

Jeśli do tej pory byliście zakończeniami po prostu zaskoczeni, istnieje realna obawa, że tym razem zechcecie zrobić autorowi krzywdę.

3telnik.pl

Polecam. Świetna rozrywka, genialne kreacje bohaterów, zwroty akcji, napięcie, gra na emocjach, wątki polityczno-społeczne. Wszystko to znajdziecie w “Inwigilacji” Remigiusza Mroza.

Na Marginesie

Subiektywnik literacki

Kraj jeszcze żywo dyskutuje na temat wprowadzonych zmian w polskim prawie, gdy już stanowią one koło napędowe akcji w najnowszym kryminale Remigiusza Mroza.

Pani_Wu

Kiedy myślę, że lepiej już być nie może, że zostały wykorzystane wszystkie zaskakujące pomysły Remigiusz Mróz udowadnia jak wiele trzyma w zanadrzu, jak bardzo mylimy się tak myśląc.

Recenzje knigoholiczki

Skomplikowana, wielopoziomowa intryga w powieści, nawet jeśli jest tylko wytworem wyobraźni autora, może budzić zaniepokojenie. Sygnalizuje bowiem, że granica między konkretnym działaniem, a manipulacją jest bardzo cienka. I są ludzie, którzy bez wahania potrafią ją przekroczyć.

Nowalijki

Remigiuszowi Mrozowi udało się osiągnąć coś, co wielu uznałoby za niemożliwe – pisać thrillery prawnicze jeszcze bardziej angażujące, niż powieści Grishama.

Łukasz Kotkowski

Spider's Web

Ta seria wciąga lepiej jak jakikolwiek serial!

Paulina czyta

Jeśli jeszcze nie znacie rzutkiej prawniczki i jej aplikanta, Kordiana „Zordona” Oryńskiego, to koniecznie zacznijcie od początku, czyli od „Kasacji”!

tanayah czyta

Inwigilacja to pozycja obowiązkowa i to nie tylko dla fanów twórczości Remigiusza Mroza. Dla każdego, kto lubi literaturę popularną, kocha kryminały a najwięcej frajdy ma wtedy, kiedy próbuje przewidzieć zakończenie powieści, a ono i tak jest zgoła inne niż myśleliśmy, że będzie. Tak, to wszystko znajdziecie właśnie w Inwigilacji.

Piekielna Strona Popkultury

Koniec zapiera dech w piersiach.

Chilli Toruń

Szykuje się ostra batalia… Intryga goni intrygę, co i rusz pojawią się nowe dowody, tropy, problemy.

DlaLejdis

Historia od samego początku niesamowicie nas wciąga. Nie sposób było tak po prostu odłożyć książkę i zrobić przerwę w czytaniu.

Damianoo czyta

Zakończenie Inwigilacji jest jak bokserski nokaut.

Kawiarenka Kryminalna

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Tym bardziej, że Remigiusz Mróz jest świetnym obserwatorem życia społecznego i politycznego, co świetnie wplata w swoje kolejne książki.

Cierpkość Wiśni

Remigiusz Mróz znów porusza trudne i aktualne tematy polityczne.

Recenzje dropsa książkowego

Wyobraźnia Mroza nie zna granic, czego dowiódł wielokrotnie.

Spojrzenie EM

Polecam, bo po raz pierwszy od dłuższego czasu zarwałem noc, tylko po to by skończyć całą książkę, a nie tylko rozdział.

Czytalski

Remigiusz Mróz zmusza nas też do myślenia na temat dyskryminacji, religii, polskich sądów i paru innych, równie istotnych zagadnień.

Kto czyta – nie pyta!

Coraz bardziej rozbudowana fabuła wciągała, intrygi goniły intrygi, zwroty akcji zaskakiwały, a zakończenie… (…) To po prostu trzeba przeczytać.

Z życia anestezjologa in spe

Taki Mróz na zakończenie zimy jest idealny.

Czytelniczy

„Inwigilacja” miażdży.

Na półce z książkami

Najlepiej byłoby poznawać kolejne tomy, mając już na półce następne.

Mój świat – szelest kart

Remigiusz Mróz w fantastyczny sposób potrafi wodzić czytelnika za nos, sugerując kolejne rozwiązania i nasuwać nowe wnioski.

odSłońKulturę

Remigiusz Mróz jak zwykle doskonale wpisuje się swoją powieścią w aktualne zdarzenia, tematy, rządzące właśnie światem i polityką.

Gulinka patrzy

Wciąż nie mogę uwierzyć, że ta seria jest dopiero na rynku od dwóch lat. Czuję się, jakbym znała te wszystkie postaci całe życie.

Recenzje między kartkami

600 stron to zdecydowanie za mało, by pomieścić talent Mroza, niezwykłość Chyłki i wytrzymałość Zordona.

Wypisz – wymaluj

Powiedzieć, że Remigiusz Mróz jest w formie, to zdecydowanie za mało.

Co przeczytać?

Seria o Joannie Chyłce zaprzecza wszystkim prawom fizyki. Zamiast bowiem wytracać parę, z każdym kolejnym tomem staje się lepsza.

Stalowa Magnolia