Druga garść recenzji

“Powieść pełna jest wyrazistych postaci. Ciężko powiedzieć, by którykolwiek bohater w książce mógł być czytelnikowi obojętny, każdy wyzwala pewne spektrum emocji.”
kilkaslow.com

“Zaręczam, że jeśli sięgniecie po tę część, skusicie się na wszystkie następne.”
strofki.blogspot.com

“Ta książka to bomba. Na każdej kolejnej stronie wybucha nowym zaskoczeniem, uzbrojonym dodatkowo w zawrotne tempo.”
buchbuchbicher.blogspot.com

1

“Świetnie uchwycona (duży ukłon w stronę literackiego warsztatu) atmosfera tamtych dni, będąca mieszaniną strachu, szoku, niepewności, zwątpienia i leku przed tym co przyniesie przyszłość.”
jareknelkowski.pl

“Wartka akcja i jej zaskakujące zwroty, lekkość pióra, bogata linia fabularna sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem.”
tekturaopolska.pl

“Książkę czyta się błyskawicznie i z wielkim zaciekawieniem. Nie ma tu miejsca na nudę.”
skrytkaslow.blogspot.com

2

“Tylko jedna strona i idę spać, i jeszcze jedna, i jeszcze – nie mogę przerwać w tak ważnym momencie, nie mogę sobie, ot tak zwyczajnie, wyjść z tak wspaniałej, pociągającej “przestrzeni” do zwyczajnej rzeczywistości, bo wiem, że powrót będzie rozczarowaniem. Tak miałam z “Prędkością ucieczki”, która mnie zaczarowała, byłam z bohaterami, przeżywałam z nimi ich rozterki, wahania, strach…”
basiapelc.blogspot.com

“Nie potrafię znaleźć żadnych minusów tej książki. Pochłonęła mnie.”
swiatkasiencjusza.blogspot.com

“To doskonała i pełna napięcia historia o wojnie przedstawiona w bardzo przystępny sposób. Sprawia, że wciąż chce się ją czytać i cały czas ma się ochotę na więcej.”
paulinakwiatkowska.pl

3

“Na polskim rynku wydawniczym jest to na pewno jedna z ciekawszych propozycji.”
podprad.pl

“Historia, chociaż niepodzielnie panująca w powieści, nie przytłacza bohaterów. Ich losy, pełne zwrotów akcji, samobójczych pomysłów i forteli, idealnie nadają się na film. Mam nadzieję, że „Parabellum”, doczeka się ekranizacji.”
rebizant-siwilo-recenzje.blogspot.com

“Nie ma tu wojny glo­bal­nej, ruchów wojsk i bitew, tylko lokalna. Nie do końca wia­domo, co się dzieje, czy Pol­ska jesz­cze ist­nieje, gdzie Fran­cuzi i co tu robią Rosja­nie. Świet­nie uka­zana jest ta nie­pew­ność, ten chaos.”
bookznami.pl

4